Ana sayfa Sosyal Medya Matematik Bilgisi Olmadan Soru Çözmek!

Matematik Bilgisi Olmadan Soru Çözmek!

PAYLAŞ
Matematik Bilgisi Olmadan Soru Çözmek!

Ülkemizden bir eğitimci tarafından Matematik Bilgisi Olmadan Soru Çözmek konulu paylaşılan videolar izleyenleri hayrete düşürüyor. 

Youtube ve benzeri platformlarda paylaşılan bir videoda matematik öğretmeninin dersteki öğrencilere basit yollarla soru çözmeyi anlatması dikkat çekti. Bu zamana kadar bir çok eğitim videosu izledik.

Özellikle de Youtube’da artık öğretmenler öğrencilere ders anlatabiliyor. Eğitim sistemimizde özellikle de matematik alanında bir soruyu çözmek dakikalarımızı alabiliyor. Gökhan Özkars isimli bir öğretmen tarafından matematiği bilmeden de soru çözülebileceğine dair videolar gelmeye başladı. Başlangıçta bunun şaka olduğu düşünülse de devamında kullanıcılar daha fazla video çekmesi için yorumlar atmaya başladı.

Matematik Bilgisi Olmadan Soru Çözmek!

TUBİTAK tarafından ödül almış olan eğitimci Gökhan Özkars öğrencilerine basit yöntemlerle matematik sorularını nasıl çözebileceğini anlatıyor. Normalde eğitim sisteminde benzer soruların 1 dakikada çözülebileceğinin pratik yol olarak tanıtılmasına kızan Özkars, Youtube paylaşımlarını bu yönde devam ettiriyor.

Eğitim sistemindeki soruların ortalama 1 dakika ayrılarak çözülmesine karşılık kendi geliştirdiği yöntemleri videolu olarak anlatan öğretmen, sosyal medyanın gündemine oturmuş durumda. Bazı soruları 10-20 saniye içerisinde çözen hocamız, öğrencilerine bunun meslek sırrı olduğunu da söylüyor. Yıllarca Matematiği farklı şekillerde öğrendik. Ancak eminim bu videoyu izledikten sonra matematiğe bakış açınız değişecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.