Ana sayfa İnternet McAfee Dünyanın En Tehlikeli Ünlülerini Açıkladı!

McAfee Dünyanın En Tehlikeli Ünlülerini Açıkladı!

PAYLAŞ
McAfee Dünyanın En Tehlikeli Ünlülerini Açıkladı!

Güvenlik yazılımları denildiğinde akla gelen ilk firmalardan McAfee Dünyanın En Tehlikeli Ünlülerini Açıkladı! Zararlı yazılımlar bu ünlüler aracılığıyla yayılıyor.

ABD merkezli dünyanın en popüler güvenlik yazılımı firmalarından McAfee bir çok ünlüyü analiz etti. Analizler sonrasında en tehlikeli ünlüleri açıkladı. Açıklanan listenin aslında ünlüler çok fazla alakası yok. İnternette mutlaka denk gelmişsinizdir.

Özellikle de son zamanlar da sıklıkla karşımıza çıkan malware denen virüslerin yayılma şekline bakarsak bir çoğu sahte sitelerden bulaşıyor. Bu durumu şu şekilde özetleyebilirsiniz. Bir internet sitesi düşünün, Justin Bieber’in fan sayfası şeklinde.

McAfee Dünyanın En Tehlikeli Ünlülerini Açıkladı!

Sahte internet sitelerinin yapımcısı öyle bir tasarım yapıyor ve uyguluyor ki, resmi sayfası gibi karşınıza çıkabiliyor. Ancak siz siteye giriş yaptıktan kısa bir süre sonra bir dosya indiriyor. Bu dosyaya tıkladıktan sonra ise bilgisayarınıza Malware bulaşmış oluyor.

Ünlülerin bu işle aslında tek alakası sadece isimlerinin, fotoğraflarının kullanılması. Kullanıcılar ünlü isimleri daha yakından takip etmek için farklı mecralara giriş yapabiliyor. Örneğin fan forumları, konser siteleri vs. gibi siteler. Bu sitelerden bazıları öyle zararlı ki girdikten kısa bir süre sonrasında bilgisayarınızın hard diskine kadar virüs yayabiliyor. Bir başka virüs yayma şekli ise, tek sayfalık internet siteleri.

McAfee Dünyanın En Tehlikeli Ünlülerini Açıkladı!

Dünyanın En Tehlikeli 10 Ünlüsü!

Bu internet siteleri, ünlü isimlerin fotoğraflarını vs. kullanarak virüsleri yayıyor. Rihanna’nın çok özel fotoğrafları! şeklinde küçük resimlerin oluştuğu sitelerde de fotoğraflara tıkladığınız da bilgisayarınıza fotoğraf görünümlü virüsler yayılabiliyor. İşte bunları baz alarak, McAfee Dünyanın en tehlikeli ünlülerinin açıkladı! 10 ünlüden oluşan liste, zararlı yazılımların yayılmasına habersiz alet edilmiş ünlüleri oluşturuyor ;

1- Amy Schumer % 16.11
2- Justin Bieber % 15.00
3- Carson Daly % 13.44
4- Will Smith % 13.44
5- Rihanna % 13.33
6- Miley Cyrus % 12.67
7- Chris Hardwick % 12.56
8- Daniel Tosh % 11.56
9- Selena Gomez % 11.11
10- Kesha % 11.11

Liste zararlı yazılımlara habersiz alet edilmiş ünlüleri gösteriyor. Yüzde olarak açıklanan rakamlara baktığımız zaman bu listedeki isimlerin sahte internet sitelerine giriş yapmamakta fayda var. Aksi takdir de sizde bu zararlı yazılımları bilgisayarınıza habersiz bir şekilde indirebilir, yükleyebilir ve sonucunda da zararlı çıkabilirsiniz.

Zaten öyle yazılımlar yapılıyor ki, sahte olduğunu anlamak uzun zaman istiyor. Anladıktan sonra da zaman geçmiş oluyor. O yüzden dikkat etmekte fayda var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.