Ana sayfa Editörden McDonalds Kuyrukta Beklemeye Teknolojik Çözüm Getiriyor!

McDonalds Kuyrukta Beklemeye Teknolojik Çözüm Getiriyor!

PAYLAŞ
McDonalds Kuyrukta Beklemeye Teknolojik Çözüm Getiriyor!

Yemek siparişi verirken kuyrukta beklemeye karşı çözüm geldi. McDonalds Kuyrukta Beklemeye Teknolojik Çözüm Getiriyor! İşte o çözümün detayları.

Günümüzün en popüler Fast food zincirlerinden McDonalds kalabalık sorununa çözüm buluyor. Biliyorsunuz ki bir çok Fast Food zincirinde kuyruklar oluşabiliyor, bu durumdan bazı müşteriler rahatsız olabiliyor. Durum böyle olunca teknoloji ile bütünleşmek isteyen Mc Donalds, artık kasa önünde sırada bekletmek yerine, müşterilerinin siparişini anında almak istiyor. Bu istek aslında hayata geçirilmiş durumda.

Özellikle de kalabalık yerlerde ki McDonalds restoranlarında yeni uygulama devreye girecek. Fast Food zincirinin son teknoloji kiosklar yardımıyla sipariş alacağı söylentileri uzun süredir devam ediyordu. Tıpkı ülkemizde de popüler olarak kullanılan Migros Jet Kasa’larda olduğu gibi bir yöntem karşımıza çıkacak. Ancak McDonalds’larda yer alacak kiosklarda önce ödemeyi yapıp siparişinizi vereceksiniz. Daha sonrasında da seçmiş olduğunuz siparişinizi alabileceksiniz.

McDonalds Kuyrukta Beklemeye Teknolojik Çözüm Getiriyor!

New York’ta uygulamaya koyulan bu yöntem ile restoranda bulunan kuyruk adeta yok olmuş durumda. Müşterilerin masalarının yanında yer alan dokunmatik kiosklarla sipariş alınıyor, seçilen siparişler kredi kartıyla yapılıyor. Daha sonrasında ise çok kısa bir süre içerisinde siparişiniz masanıza getiriliyor.

Bu teknoloji sonrasında McDonalds’ın kasa bölümünde çalışanların sayısı azaltılacak. Dolayısıyla bu azalma sonrasında daha fazla rekabet oluşturulacak. Fiyatlar da indirime gidilecek. Şu anda Burger King ile rekabet içerisinde olan McDonalds tarafından böyle bir hamle yapılması sonrasında bakalım diğer firmalar neleri hayata geçirecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.