Ana sayfa Rehber Meizu MX4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Meizu MX4 Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

PAYLAŞ

Çinli Meizu MX4 hakkında yazmaya devam ediyoruz. Şimdi Meizu MX4 ekran görüntüsü nasıl alınır? veya Meizu MX4 ekran görüntüsü çekme olarak bilinen ekran görüntüsünü kaydetmeyi nasıl yapacağınızı anlatacağız. Meizu MX4’te ekran görüntüsü yakalama konulu yazımız içerisinden cihaz ile ilgili diğer detaylara ulaşabilirsiniz.

iPhone 6’yı andıran tasarımıyla ve yüksek teknik özellikleriyle sunulan Meizu MX4, sonunda Türkiye’de de satışa sunuldu. Peki, Meizu MX4’te nasıl ekran görüntüsü alınır? Ekran resmi çekmek aslında basit bir işlem gibi görünebilir ancak son derece işlevsel. Ekran beliren anlık görüntüler, daha sonra ilgilenmeniz gereken şeyler ve sizin için önemli olan görüntüleri ekran görüntüsü çekerek ekranın resmini kaydedebilirsiniz. Daha sonra bu ekran yakalamalarına Galeri kısmından resim dosyası olarak ulaşabilirsiniz.

Meizu MX4 Ekran Görüntüsü Nasıl Çekilir?

Meizu MX4‘ün satışa çıktığını ve nereden alınacağına daha önce yer vermiştik. Meizu MX4 fotoğraflarına da daha önce yer vermiştik. Cihazın alınıp alınmayacağı konusundaki kişisel fikirlerime ise buradaki yazıdan ulaşabilirsiniz.

Bunun için yapmanız gereken şey çok basit; Meizu MX4’te ekran görüntüsü almak için Power (güç) tuşuna ve Volume Down (ses kısma) tuşuna aynı anda basmanız ve elinizi yaklaşık 2 saniye kadar tutmanız gerekiyor. İşlem gerçekleştiği anda ekranda zaten beliriyor. Çektiğiniz ekran görüntüsünü ise Galeri kısmında bulabilirsiniz. Ardından Whatsapp, e-posta veya mesajlaşma yoluyla istediğiniz yakınınızla paylaşabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.