Ana sayfa Otomobil Mercedes Araçlara Drift Modu Geliyor!

Mercedes Araçlara Drift Modu Geliyor!

PAYLAŞ
Mercedes Araçlara Drift Modu

Ford tarafından yeni nesil Focus araçlar da ilk adımların atılması sonrasında Mercedes Araçlara Drift Modu geliyor! İşte drift modu ve detayları.

Teknoloji bir çok sektöre yön verir hale geldi ki şu anda bir çok sektör bunun nimetlerinden faydalanıyor. Özellikle de son bir kaç yıldır otomotiv sektörü öylesine gelişti ki, teknolojik araçlar hayatımızın bir parçası oldu.

Araçlar artık teknolojiyle buluşmuş durumda. Durum böyle olunca da araçların bir çok yerinde karşımıza bazı engeller artı veya eksi modlarıyla çıkıyordu. Mercedes ve diğer araçlar da ESP tarzı sistemler sayesinde araçların kayması önleniyor, buna bağlı olarak dışarıdan müdahalelere de engel oluyordu. Yani drift yapmak istendiğinde ESP bu konuda oldukça moral bozucuydu. Sonunda araçlar daha da güvenilir hale getirildi.

Mercedes Araçlara Drift Modu Geliyor!

Spor modunda araçlar daha hızlı gidebiliyorken, sürüş modlarını değiştirdikçe konfor, hız gibi durumlar da değişebiliyor. Geçtiğimiz günler de Ford Focus RS araçları ile beraber otomobil severlerin karşısına çıkan Drift modu bu sefer Mercedes araçlara geliyor. Ford’un ardından Mercedes tarafında da drift severler için müjdeli haber verilebilir.

untitled-4

Mercedes AMG araçlarında drift modu ile beraber kullanıcılar aracı güvenli bir şekilde kaydırabilecek. Sürüş modunu değiştirdiğiniz zaman ESP gibi sistemler bu modda oldukça esnekleşecek kullanan kişinin isteğine göre tamamen devre dışı olabilecek. Böylelikle drift yapmak isteyen bir kişi bu modda bu istediğini karşılayabilecek. Ford’un olumlu sonuçlar alması sonucunda bakalım Mercedes bu mod ile beraber nasıl sonuçlar alacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.