Ana sayfa Otomobil Mercedes Ezeli Rakibi BMW’nin 100’üncü Yılını Kutladı

Mercedes Ezeli Rakibi BMW’nin 100’üncü Yılını Kutladı

PAYLAŞ

Otomobil devi Alman otomobil üreticisi, Mercedes Ezeli Rakibi BMW’nin 100’üncü Yılını Kutladı Sosyal medya uzun bir süre bu rekabeti yazdı.

Otomobil devleri, aynı zamanda rakip şirket olan BMW ve Mercedes arasında, her ne kadar ciddi bir rekabet olsa da, sosyal medya da bu rekabet tatlı dille anlatılıyor. Almanya da bir gazeteye verilen ilan ve aynı zamanda Mercedes’in resmi twitter sayfasından paylaştığı BMW 100. yıl kutlama mesajı, oldukça dikkat çekti. Büyük markaların gelişmesini sağlayan şeylerden birisi hiç şüphesiz ki rekabet ortamı. Yani bir sektörde rekabet varsa, her firma kendi sattığını öne çıkarmak için sürekli gelişim içerisinde oluyor.

Rekabet ortamı ile sürekli yeni ürünler sunulacağını, sürekli firmanın kendini geliştireceğini bilen ve yıllardır BMW ile rakip olan Mercedes, geçtiğimiz günler de ilginç bir jest yaparak, BMW’nin 100.yılını kutladı. Gazeteye verdiği tam sayfalık kutlama mesajını, aynı zamanda Twitter’ında da paylaşan Mercedes, paylaştığı ilanda BMW’nin ön kaporta stilinin yer aldığı görseli kullanarak, “100 yıllık rekabet için teşekkürler” mesajını verdi. Ayrıca twitter üzerinden şu videoyu paylaştı ;

Rekabet ortamında ilk 30 yılın sıkıcı olduğunu da videoda vurgulayan Mercedes, BMW’ye göre daha eski bir firma olduğunu da vurguluyor. Mercedes’in yaptığı bu jest sonrasında özellikle sosyal medya da Mercedes ve BMW kelimeleri en çok kullanılan kelimeler arasında yer aldı. Rekabet ortamının olduğu otomobil sektöründe, arabalar her daim gelişiyorsa, bu da rekabetten dolayı diyor ve Mercedes’i tebrik ediyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.