Ana sayfa Dünyadan Tarihin En Şansız Adamı: Meteor Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti

Tarihin En Şansız Adamı: Meteor Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti

PAYLAŞ

Hindistanda bir otobüs şoförü Meteor Düşmesi Sonucu Hayatını Kaybetti. Tarihte ilk kez karşılaşılan bu olayda, Adam’a Dünyanın en şansız adamı denildi.

Meteor düşmesi olayının bilimsel açıklaması gerçekten uzun bir şekilde yer alıyor. Gökyüzünden meydana gelen patlamalar sonucunda gökten gök taşı düşebiliyor. Bu sıradan bir durum. Hatta daha önceden bizim ülkemizde de yaşanmıştı. Bingöl’de yaşanan Meteor düşmesi olayında hiçbir şekilde yaralanma vs. olmamıştı. Ancak Hindistan da meydana gelen sıra dışı bir olayda, gökten düşen meteor parçası, bir kişinin hayatını kaybetmesine sebep oldu. 6 Şubat 2016 tarihinde Hindistan da meydana gelen olayın özü ise şu şekilde : Hindistan da özel bir üniversitenin Mühendislik fakültesine meteor düştü ve civarda bulunan araçlara zarar verdi. Bu araçlar arasında yer alan  olayla beraber üç kişi yaralanırken, bir otobüs şoförü de hayatını kaybetti. Hindistan da ki en büyük eyaletlerden olan Tamil Nadu’da gerçekleşen bu sıradışı olaya bakıldığı zaman uzmanlar, bu tarz durumların pek rastlanmadığını, bu zamana kadar düşen gök taşlarından hiç kimsenin zarar görmediğini açıkladı.

meteorAyrıca International Camet Quarterly isimli göktaşı bülteninde de olaya yer verildi. Üç ayda bir yayınlanan kuyruk yıldız bülteninde, Hindistan da ki olayın insanlık tarihinde ilk kez yaşandığına ve daha önceden bu tarz bir durumdan kimsenin hayatını kaybetmediğine yer verildi.  Hindistanda yaşanan meteor düşmesi olayında hayatını kaybeden otobüs şoförü, yapılan açıklamaların ardından Dünyanın en şanssız adamı olarak çoğu yerde yayınlandı. Belkide saliseler ile meteor’dan kurtulmayı başaramayan adam, tarihe bir ilk olarak geçti.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.