Ana sayfa Akıllı Telefon Microsoft CEO’su: En iyi Akıllı Telefonu Üretiyoruz!

Microsoft CEO’su: En iyi Akıllı Telefonu Üretiyoruz!

PAYLAŞ
Microsoft CEO'su: En iyi Akıllı Telefonu Üretiyoruz!

Sektörde tüm dengeleri değiştirecek bir açıklama geldi. Microsoft tarafından gelen açıklamalar da Microsoft CEO’su: En iyi Akıllı Telefonu Üretiyoruz dedi.

Microsoft’un sevilen yöneticilerinden Satya Nadella, geçtiğimiz günlerde akıllı telefonlar hakkında yeni açıklamalar yaptı. Açıklamalara göre yeni çıkacak Surface Phone modelleri, sektörü alt üst edebilir. Tüm dengeleri değiştirebilecek düzeyde bir akıllı telefon serisi karşımıza çıkabilir. Microsoft akıllı telefon konusunda oldukça iddialı.

Lumia serisi ile iyi bir çıkış sağlayan firma bu çıkışını Surface Phone’lar ile devam ettirmek istiyor. Bu yüzden oldukça iddialı çalışmalar yapılıyor. Hem Microsoft’un CEO’su Nadella tarafından açıklananlar, hem de firmanın son açıklamaları, bu konuda iddiaları kuvvetlendiriyor. Bir röportaj da söyledikleri, tüm sektörün gözlerini üzerine çevirdi.

Microsoft CEO’su: En iyi Akıllı Telefonu Üretiyoruz!

Android işletim sistemi kullanan modellerin yanı sıra, kendi işletim sistemine yer vermek isteyen Microsoft, Windows Phone işletim sistemini kullandı. Ancak Google’ın Android’i, Apple’ın iOS’u gibi olamayınca, firma bir nevi zarara uğradı.

En yakınındaki Android/iOS rekabetinde yer alamayan Windows Phone zamanlar daha az kullanılmaya başlandı. Hatta şu anda bir çok uygulama yapımcısı, bu işletim sisteminden desteğini çekti. Ancak bunlara rağmen bıkmadan çalışmalara devam eden Microsoft, yeni akıllı telefon modelleri için oldukça iddialı.

Çıkacak modeller ile beraber, hem sektörde farklılık yaratılacak, hem de firmanın zedelenmiş itibarı arttırılmış olacak. Nadella’nın katıldığı bir röportajda, “Uzun süredir içinde bulunduğumuz cep telefonu pazarında lider konumda değiliz. Ancak bunu değiştirmek için piyasanın en üst seviyesinde yer alacak, en iyi bir cihaz üreteceğiz” sözlerine yer verdi.

Oldukça iddialı bu söz sonrasında Microsoft’un nasıl bir modelle karşımıza çıkacağı bilinmiyor. İddiaların oldukça büyük olduğunu söyleyerek, gözlerimizi Microsoft’a dikiyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.