Ana sayfa Bilgisayar Microsoft CES 2017’de Neler Tanıtıyor?

Microsoft CES 2017’de Neler Tanıtıyor?

PAYLAŞ
Microsoft CES 2017'de Neler Tanıtıyor

Son zamanların en popüler teknoloji fuarı CES devam ederken, Microsoft CES 2017’de Neler Tanıtıyor? sorusu akıllara gelmeye başladı. İşte o sorunun cevabı.

Yıllardır Intel ile Microsoft standını CES’de karşı karşıya gördük. Dolayısıyla CES 2017‘nin en merak edilen konularından bir tanesi Microsoft, CES 2017’de neler tanıtacak? sorusu oldu. Yıllar öncesine baktığımız zaman, Kinect oyunları ilk tanıtıldığında Microsoft standının önü aşırı kalabalıktı. Dolayısıyla insanlar Microsoft’a büyük bir ilgi göstermişti. Bu strateji ile her yıl CES’de yer alan Microsoft, yeni teknolojilerini de kullanıcılara sundu.

Microsoft’un bu yıl karşımıza çıkarmasını beklediğimiz en önemli detay, “Surface” teknolojileri. Microsoft’un bu yıl düzenlediği lansmanlar ile beraber karşımıza çıkan Surface bilgisayarlar, aynı zamanda yeni nesil klavyeler bu yılın en dikkat çekenleri arasında.

CES 2017 tarafına baktığımız zaman firmanın XBox başta olmak üzere 2016 yılının sonlarında karşımıza çıkardığı teknolojilerini sunmaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Ayrıca bunların yanı sıra yeni nesil teknolojiler de CES 2017 ile beraber karşımıza çıkarılabilir.

Microsoft CES 2017’de Neler Tanıtıyor?

Yılın son çeyreğinde bomba gibi haberlerle kullanıcılarının karşısına çıkan Microsoft, yeni nesil teknolojilerini sunmuştu. Bunlar arasında en dikkat çekenler, CES 2017 ile beraber tekrar vurgulanıyor, kullanıcıların akıllarındaki sorular cevaplanmış oluyor. Ayrıca bu senenin en dikkat çeken ürünü HoloLens’de fuarda karşımıza çıkıyor.

Microsoft’un yeni güncellemelerine ait detaylar, Office ve aynı zamanda iş ortaklarının en son çıkan bilgisayarları, burada sergilenecek. Acer’ın yeni çıkardığı oyuncu laptop’unun yanı sıra, HP, Lenovo ve Toshiba’da Windows 10 ile beraber karşımıza çıkıyor.

Windows Blog’da yayınlananlara baktığımız zaman, 4 farklı cihaz modeline rastlıyoruz. CES 2017’de dikkat çekmesi beklenen bu cihazlar Windows 10 destekli olmasıyla da ön plana çıkacak. Dolayısıyla Microsoft’un bu fuardaki en büyük avantajlarından birisi de yeni çıkan cihazlar olacak.

Microsoft Fuarın Gözde Firmaları Arasında Yer Alıyor!

Laptoplar’ın tanıtılması ile beraber farklı teknolojilere Windows 10 ile tam uyumlu yer verilmesi da dikkat çekenler arasında.

Bir diğer konumuz ise, Microsoft teknolojilerini kullanan ürünlerin bu fuarda yer alacak olması. Aynı zamanda bir çok firma, Windows destekli ürünleri ile dikkat çekecek. Örneğin şuradaki haberimizde sizlerle paylaştığımız Lenovo VR, Windows Holografik destekliyor. Ayrıca şuradaki haberimizdeki Snapdragon 835 ise, Windows 10 çalıştırabilen ilk ARM işlemci olmasıyla dikkat çekiyor.

Her ne kadar CES 2017’de Microsoft’un adını çok sık duymasak da, aslında teknolojileri ile beraber, bir çok firma aracılığıyla karşımıza çıkıyor. Windows 10’un ve bazı Microsoft teknolojilerinin bu fuarın gözdesi olacağından şüphesiz yok. Unutmamak gerekir ki, CES son bir kaç yıldır, en popüler Windows ürünlerinin gösterildiği bir fuar.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.