Ana sayfa Mobil Microsoft, Cyanogen’i Satın mı Alacak?

Microsoft, Cyanogen’i Satın mı Alacak?

PAYLAŞ

Android işletim sisteminin ayrı bir bölümü olan Cyanogen, Microsoft tarafından satın mı alınacak? Geçtiğimiz hafta Android’den ayrılıp kendi işletim sistemini geliştirmek istediğini duyuran Cyanogen’e Microsoft’tan destek geldi.

Geçtiğimiz haftanın yoğun gündemi içerisinde bir haberi atlamıştık. Cyanogen, Android’den tamamen ayrılmayı düşündüğünü dile getirmişti. Android işletim sisteminin özelleştirilmiş bir sürümü olan CyanogenMod, kendi platformu ve kendi topluluğu ile zaten resmi Android sürümleriyle farklılık taşıyordu. Aldığı yatırımlar ile gelişimini sürdüren Cyanogen‘e bu açıklamasından sonra Microsoft’tan destek geldi.

Ortaya çıkan bazı söylentilere göre Cyanogen’in yeni yatırımcısı Microsoft olacak. Dünya üzerinde 50 milyondan fazla akıllı telefon ve tablet bilgisayarda kullanılan Cyanogen, son yıllarda büyümeye yönelik önemli adımlar atmıştı. Kendi işletim sisteminin kurulumunu Android üzerinde birkaç tıklama seviyesine kadar indirip basitleştirmişti. Şimdi ise Microsoft’un Cyanogen’e 70 milyon dolar değerinde yatırım yapacağı söyleniyor.

cyanogen-logosu

Microsoft hakkındaki bu iddia gerçekleşirse, Cyanogen, Android’den tamamen bağımsız bir hale gelebilir. Aynı altyapıyı kullandıkları için uygulamaların ortak kullanılması söz konusu olacaktır ve buda Cyanogen’in gelişimine büyük katkı sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.