Ana sayfa Sektörden Microsoft, Github’ı Satın Aldı!

Microsoft, Github’ı Satın Aldı!

PAYLAŞ
Microsoft Github'ı Satın Aldı

Yazılım dünyasının en popüler platformlarının satışı gerçekleşti! Microsoft Github’ı Satın Aldı! İşte anlaşmaya dair detaylar.

Geçtiğimiz günlerde Microsoft’un, yazılım ve yazılımcılar için önemli bir rol oynayan Github’ı satın alacağı haberleri dolaşıyordu. Bunun yanı sıra bir takım görüşmelerin sonlandırıldığına dair dedikodular da yayılmıştı. Yazılım devi Microsoft’un Github’ı kendi bünyesine katacağı söylentileri sonrası resmi açıkalama geldi.

Açık kaynak için önemli bir rol oynayan Github, kuşkusuz yazılımcıların en çok kullandığı platformlar arasında yer alıyordu. Github ile beraber bir çok yazılıma, tüm kaynak kodları ile beraber ulaşmak mümkün hale geliyordu.

Microsoft Github’ı Satın Aldı!

Yazılım dünyası için bu denli büyük bir öneme sahip olan Github, bir süredir Microsoft’un hedefi haline gelmişti ki, nihayet gerçekleşti. Microsoft’un açık kaynağa daha da önem vereceği açıklandıktan sonra, büyük bir adım atıldı. Yapılan resmi açıklamalar ile beraber Microsoft Github’ı Satın Aldı! Bunun yanı sıra;

Microsoft tarafından yapılan açıklama da, Github etkin rolünü devam ettirecek. Github’ın bağımsız bir platform olacağına dair açıklama yapan Microsoft, yazılım dünyasının en kıymetli platformlarından olan Github’ın faaliyetlerinde herhangi bir değişiklik yapılmayacağını açıkladı.

Microsoft, Github’ı Ne Kadara Satın Aldı?

Yapılan açıklamalardan hemen sonra, Github ne kadara satıldı? sorusu akıllara geldi. Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda şirket, Github için 7.5 milyar dolar ödeme yaptı. Yapılan anlaşma ile beraber Github’ın şu an ki CEO’su Chris Wanstrath’in yerine Nat Friedman göreve getirilecek. Yazılım dünyasında önemli isimlerden olan Friedman, daha öncesinde Xamarin yöneticiliğini yapmıştı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.