Ana sayfa Sektörden Microsoft Linkedin’i Satın Aldı!

Microsoft Linkedin’i Satın Aldı!

PAYLAŞ
Microsoft Linkedin'i Satın Aldı

Bu sene yatırımlar için sinyalleri yakan Microsoft Linkedin’i Satın Aldı! İş dünyasının tercihi Linkedin’de bundan sonrası için neler olacak? neler değişecek?

Teknoloji devi Microsoft, yatırımlarına devam ediyor. Oyuncuların çok sevdiği oyunlardan birisi olan Minecraft’ı aldıktan sonra çok büyük yatırımlar yapacaklarını duyuran firma, Nokia’nın üretim hakkını satın almıştı. Ancak daha sonrasında Foxconn ile anlaşmaya varıp üretim haklarını Çin menşeili bu firmaya satmıştı.

Bu haberlerden sonra Microsoft’da yatırım anlamında bir çok değişikliklerin yapılacağı sinyalleri de gelmeye başlamış, firma yatırım yapmak için arayışlara girmişti. Böylelikle farklı sektörlere yönelerek şirket ağını da genişleteceklerdi. Yatırımlardan en büyüğü bugün gelen haberle gerçekleşti. Microsoft Linkedin’i Satın Aldı. Detaylar haberimizde.

Microsoft Linkedin’i Satın Aldı

Gelen haberlere göre Microsoft Linkedin’i Satın Aldı! Profesyonellerin tercihi olan Linkedin özellikle de şirketler arasında ya da iş dünyasında oldukça popüler. Dünyanın en büyük kurumsal platformlarından olan Linkedin Microsoft tarafından satın alındı. Tam 26,2 Milyar dolarlık bir maaliyet sonrasında Microsoft’un kendi bünyesine kattığı Linkedin, bundan sonra nasıl bir evre geçirecek hep beraber göreceğiz.

Yapılan anlaşmanın detaylarına baktığımız zaman Microsoft Linkedin’e hisse başına 196 dolar ödeme yapacak. Böylelikle Microsoft’un başına geçen CEO Satya Nadella’nın göreve geçmesi sonrasında en büyük yatırımlardan birisi yapılmış olacak.

Linkedin Nedir ? Nasıl Kullanılır?

Linkedin, iş dünyasındaki kişilerin diğer iş dünyasındaki insanlarla iletişim halinde olması ve bilgi alışverişini yapmasını amaçlayan sosyal bir platform. Arayüz olarak diğer sosyal ağlara benzeyen Linkedin, amacı ile oldukça farklı bir kullanım sunuyor. 2002 yılında kurulan Linkedin, üye olma seçeneğini 2003 yılında kullanıcılarına açtı ve böylelikle dünyanın en büyük iş dünyası sosyal ağı da kurulmuş oldu.

Microsoft Linkedin'i Satın AldıKullanımı oldukça kolay olan platform da, iş dünyası hakkında bilgilerinizi girdikten sonra, sizinle aynı sektördeki diğer insanlarla iletişim halinde olmanız sağlanıyor.

Linkedin Kaç Üyesi Var?

Linkedin’in kurulması sonrasında dünya da alanında tek olduğu için kullanıcı artışı da oldukça hızlı oldu. Şu anda dünyanın farklı ülkesinde 433 milyondan fazla üyeye sahip olan platform, 24 dile destek veriyor. Ayda 105 milyon tekil ziyaretçiye sahip olurken, 500 milyondan fazla görüntüleme alıyor. Hem mobil, hem de web üzerinden yayınlarını sürdüren Linkedin, daha çok iş dünyasındaki kişiler tarafından tercih ediliyor.

Platformda iş sahiplerinin ve çalışanların olmak üzere farklı paketleri bulunuyor. Belli ücretler ödeyerek premium satın alıp daha profesyonel bir kullanım elde edebiliyorsunuz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.