Ana sayfa Sektörden Microsoft Lumia Logolu İlk Akıllı Telefon Geliyor!

Microsoft Lumia Logolu İlk Akıllı Telefon Geliyor!

PAYLAŞ

Nokia’nın Microsoft tarafından satın alınma süreci sonunda noktalanacak. Uzun süre önce gerçekleşen bu satın alma süreciyle ilgili olan en son gelişmeyi sizlere Nokia Lumia Devri Kapandı başlıklı yazımızda aktarmıştık. Microsoft, Windows Phone işletim sistemli Nokia cihazlardan Nokia logosunu kaldırma kararı aldığını açıklamıştı. Ancak Lumia isminin korunacağını söylemişti.

Önümüzdeki dönemlerde Microsoft logolu Lumia modelleri göreceğimiz bilgisini sizlere aktarmıştık ve bu gelişme artık hayata geçiyor. Microsoft tarafından yayınlanan yukarıdaki görselde, Microsoft logolu yeni bir Lumia akıllı telefon duyurulacağı bilgisi yer alıyor. 11 Kasım Salı gününün işaret edildiğini görselden anlamak mümkün. Söz konusu yeni cihazla ilgili olarak herhangi başka kesin bir bilgi bulunmuyor ancak cihazın 5 inç ekrana, 1GB sistem belleğine ve 1.2GHz Snapdragon işlemciye sahip olacağı yönünde bazı tahminler var.

ilk-microsoft-lumia-logolu-akilli-telefon

Nokia logosunu artık Windows Phone işletim sistemli cihazlarda göremeyeceğiz ancak giriş seviyesi klasik telefonlarda Nokia ismini uzun bir süre daha görebileceğiz. Dünya çapında bilinirliği son derece fazla olan Nokia, uygun fiyatlı standart cep telefonu satışı yapmaya devam edecek.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.