Ana sayfa Akıllı Telefon Microsoft Lumia Satışlarında Büyük Düşüş!

Microsoft Lumia Satışlarında Büyük Düşüş!

PAYLAŞ

Microsoft’un Lumia cihazları, beklenildiği gibi satmıyor. Özellikle 2016 yılında Microsoft Lumia Satışlarında Büyük Düşüş Yaşanıyor! İşte detaylar.

Microsoft’un amiral gemisi telefonu Lumia’ nın satışları düştü. Geçtiğimiz yıllar telefon pazarlarında yükselişe geçen Microsoft Lumia 2016 yılı başlarında ciddi bir düşüş yaşadı. Microsoft şirketi 2016 yılının ilk mali sonuçlarını açıkladı. Gelen bilgilere göre Lumia satışlarında geçtiğimiz yıllara oranla büyük bir düşüş var.

Sonuçlar, özellikle Lumia markanın fiyatları hakkında önemli bilgiler barındırıyor.  Bu yılın ilk çeyreğine göre 2.3 milyon adet Lumia telefon satıldı. Geçtiğimiz 2015 yılın aynı çeyreğinde ise 8.6 milyon Lumia telefon satılmıştı. Microsoft böylece yıl bazında %73’ lük bir düşüş yaşadı. Microsoft bu yıl neden böyle bir düşüş yaşadığının sebebini tahmin edemiyor.

Microsoft Lumia Satışlarında Büyük Düşüş!

Satılan telefon rakamlarını bir önceki yılla karşılaştıran Microsoft %50’ lik bir düşüş ile karşılaştı. Microsoft şirketi bir önceki çeyrekte 4.5 milyon Lumia telefon satışı gerçekleştirmişti .Bu sayı ile gelir bazında da düşüş olduğu görülüyor. 2016 yılı içerisinde %74’ lük bir düşüş yaşayan Microsoft, akıllı telefon fiyatlarından 662 milyon dolar gelir elde etti.

Microsoft Lumia Cihaz Satışlarında Düşüş Yaşanıyor!

Bu rakamları gördükten sonra Microsoft’ un Windows 10’lu amiral gemileri olan Lumia 950 ve 950 XL’ ın da satışlara fayda sağlayamadığını görüyoruz. Nokia’ nın şirket başında olduğu zamanlar da fiyat performans yönüyle birçok bölge de başarılı satışlara ulaşan Lumia cihazlar, şimdiler de en büyük rakipleri olan iOS ve Android’ in oldukça gerisinde kalmış gibi.

Bakalım Microsoft Lumia satışlarındaki bu düşüş sonrasında ne gibi taktikler ile karşımıza çıkacak. İlerleyen günler de hep beraber göreceğiz

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.