Ana sayfa Windows 10 Microsoft, Windows 7 Güncelleştirmesini Geri Çekti

Microsoft, Windows 7 Güncelleştirmesini Geri Çekti

PAYLAŞ

Bazı kullanıcıların şikayetlerinden sonra bu hafta Salı günü çıkan yeni Windows 7 güncellemeleri Microsoft tarafından geri çekildi. Yeni yamanın yazılım içerikli dijital imzaları engellediği gibi problemler öne sürüldü.

Sorunu yaşatan güncellemenin adı ise KB3004394. Daha önce root sertifikalarını bir hafta içinde toplayan Windows, bu güncellemeyle beraber süreyi bir güne indirecekti fakat maalesef işler beklendiği gibi gitmedi ve özellikle Windows 7 Service Pack 1 ve Windows Server 2008 R2 Service Pack 1 kullanıcıları büyük sıkıntılar yaşadılar. Update sonrasında ne Nvidia, ne de AMD sürücüleri yüklenebildi, hatta Windows güncelleştirmelerine bile erişilemedi.

windows-7-guncellestirme

Windows güncelleştirmelerinin asıl görevi kullanıcıları güvende tutmakken böyle bir sıkıntı yaşaması zıt bir durum yaratarak güven kaybına yol açtı. Söz konusu güncelleştirme haricinde aslında Windows 7’nin sayılı günleri kaldı diyebiliriz. Çünkü Microsoft, Windows 7 güncelleştirme desteğini sonlandıracağını açıklamıştı. Windows 7, en son olarak Ocak 2015 tarihinde güncelleştirme alacak ve ardından kaderine terk edilecek. İlgili habere Microsoft Windows 7 için Beklenen Son başlığından ulaşabilirsiniz.

Ayrıca DirectX 12 sürümünün de Windows 7 için yayınlanmayacağını tekrar hatırlatalım. Windows 7 DirectX 12 desteği ile ilgili habere de Windows 7 Kullanıcıları DirectX 12’den Yararlanamayacak başlığından ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.