Ana sayfa Sektörden Microsoft Zirveye Tırmanıyor!

Microsoft Zirveye Tırmanıyor!

PAYLAŞ
Microsoft Zirveye Tırmanıyor!

Windows 10 ve diğer çalışmaları sonrasında Microsoft her geçen gün daha da popüler oluyor. Yeni raporlara göre Microsoft Zirveye Tırmanıyor!

Dünyanın en iyi yazılım şirketlerinden biri olarak gösterilen Microsoft, son yıllarda akıllı telefon sektöründe yapmış olduğu yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Teknoloji dünyasının birçok alanında öncü faaliyetler içerisinde olan şirket, son 2-3 yıl içerisinde hisselerini önemli bir ölçüde arttırmış durumda.

Microsoft’un şu andaki CEO’su olan Sadya Nadella göreve geldiği günden bu yana şirket bünyesinde birçok revizyon yapmıştı. Bu revizyonlardan olumlu bir şekilde etkilenen şirketin hisseleri önemli bir seviyeye yükseldi. Ayrıca son çıkan Windows 10 sürümü ile beraber şirketin hisseleri daha da artmaya başladı.

Microsoft Zirveye Tırmanıyor!

Bu yükseliş ile birlikte Microsoft, Exxon Mobil‘i geçerek dünyanın en değerli 2. şirketi ünvanını kazandı. Teknoloji dünyasında kazanmış olduğu bu ivme ile birlikte yeni projelerini hayata geçirmesi bekleniyor.

Windows 10 Nasıl Hızlandırılır

Microsoft’un önünde dünyanın en değerli şirketi olma ünvanına sahip Apple bulunuyor. 668 milyar dolarlık bir değere sahip olan Apple’ın geçilmesi şu an için oldukça zor bir iş olarak görülüyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.