Ana sayfa Oyun Minecraft Pocket Edition Windows Phone Sürümü Duyuruldu

Minecraft Pocket Edition Windows Phone Sürümü Duyuruldu

PAYLAŞ

Ekim ayında Mojang‘in Minecraft’ı Windows Phone platformuna port etmek için uğraştığını zaten öğrenmiştik. O zamandan bu yana işler değişti ve Mojang firmasını Microsoft 2.5 Milyar Dolarlık bir anlaşma karşılığında satın aldı. Nihayet Minecraft Pocket Edition da Widows Phone kullanıcılarının hizmetine sunuldu. Satın alma sonrasında sürecin hızlandığı kesin. Microsoft’un Minecraft’ı satın alma haberine Minecraft Satıldı, Yeni Sahibi Sizi Şaşırtacak başlığından ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar Android ve iOS platformlarına geldikten üç yıl sonra Windows Phone’a konuk olsa da, bu yeni sürümün fiyatı onlardan farksız olarak yine biraz tuzlu: 6.99 Dolar. Buna rağmen oyunu her Windows Phone‘da oynamak mümkün.

minecraft-pocket-edition-windows-phone-cikti-3

Tahmin edeceğiniz gibi, Windows Phone için çıkan Minecraft Pocket Edition‘da sınırsız dünya, Creative ve Survival modları ve Wi-Fi üzerinden oynanabilen multiplayer seçenekleri yer alıyor. Görünen o ki, Android ve iOS sürümleriyle Windows Phone sürümü arasında pek fark bulunmuyor.

Bu arada Minecraft adını henüz duymayan varsa ufak bir hatırlatma yapalım: kendileri 50 Milyon orijinal kopya satışıyla tüm zamanların en çok satan video oyunlarından birisidir (buna PC ve Xbox sürümleri de dahil).

minecraft-pocket-edition-windows-phone-cikti-2

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.