Ana sayfa Oyun Minecraft Sanal Gerçeklik ile Uyumlu Hale Getirildi!

Minecraft Sanal Gerçeklik ile Uyumlu Hale Getirildi!

PAYLAŞ

Geçtiğimiz saatler de Mark Zuckerberg’in paylaştığı videolar ile beraber Minecraft Sanal Gerçeklik Versiyonu Ortaya Çıktı! İşte Minecraft VR hakkında detaylar.

Şu anda dünya da en çok takipçisi olan oyunlardan bir tanesi de Minecraft. Her ne kadar oyuncu sayısının yaşları ortalamanın altında kalsa da, Minecraft aslında oluşumu ve konusu itibari ile bir çok oyuncunun dikkatini çekmiş, açık dünya olması ile birlikte her geçen gün daha da gelişir hale gelmişti.

Minecraft’ta son zamanlar da bir çok değişim karşımıza çıktı. Ancak şüphesiz ki, yeni gelen özellik Minecraft’ı daha da popüler bir hale getirecek. Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan bir video da görünüyor ki, Minecraft artık sanal gerçeklik sistemleri ile uyumlu hale gelecek.

Minecraft Sanal Gerçeklik ile Uyumlu Hale Getirildi!

Minecraft oynamak istediğiniz de sanal gerçeklik gözlüğünüzü takarak, oyun içerisindeki dünyaya dahil olabileceksiniz. Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan video da görünüyor ki, Minecraft %100 sanal gerçeklik VR uyumlu hale getirilmiş.

Sanal gerçeklik versiyonuna sahip olacak Minecraft, sanal gerçeklik gözlükleri ile kolay bir şekilde oynanılır hale gelecek. Oyun içerisinde kazı yapmak, ev yapmak vs. aklınıza gelebilecek her türlü seçeneği Minecraft Sanal gerçeklik versiyonu ile yapabileceksiniz. Şu anda bu versiyona dair bilinen tek şey, Mark Zuckerberg tarafından paylaşılan videoda da görüldüğü üzere, oyun %100 uyumlu bir şekilde çalışacak.

Dünya genelinde oldukça fazla bir hayran kitlesine sahip Minecraft, açık dünya olarak kullanıcılara farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Minecraft’ın sanal gerçeklik gözlükleri ile uyumlu olması, oyunu daha da farklı kılacaktır diye düşünüyorum.

Minecraft Tehlikeli Sözlerini Kullanan Türk’e Cevap!

Mark Zuckerberg’e yorum atan bir Türk’te sorduğu soru ve ardından Zuckerberg tarafından verilen mesajla oldukça çok konuşuldu. Zuckerberg’e “Mark Zuckerberg, bu tür oyunları çocuklarına önerir misin? Bu oyunlar geleceğimiz için tehlikeli” sözlerini kullanan Levent Alpdeniz’in aldığı cevap ise şu şekilde oldu, “Kesinlikle benim çocuklarımın oyun oynamasına izin veririm. Ben 10 yaşında iken, bilgisayar ve programlamaya bu şekilde giriş yaptım. Oyunlar olmadan bugün burada olamazdım.” Böylelikle Mark Zuckerberg’in Minecraft Sanal gerçeklik tanıtım videosunu yayınlaması sonrasında Levent isimli vatandaşımız da oldukça konuşuldu. Konuşma şu şekildeydi ;

mark 3MARK 2Ben Şahsen sanal gerçeklik Minecraft ile birleştiği zaman çocukların ciddi anlamda yaratıcılıklarını konuşturacağını düşünüyorum. Yani bir anlamda yararlı olacaktır. Tabii yaş sınırına uyulursa. Minecraft sanal gerçeklik versiyonu çıkış tarihi hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak önümüzdeki 2 ay içerisinde çıkacağı söylentileri var.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.