Ana sayfa Sektörden Minecraft Satıldı, Yeni Sahibi Sizi Şaşırtacak

Minecraft Satıldı, Yeni Sahibi Sizi Şaşırtacak

PAYLAŞ

Piyasaya çıktığı günden bu yana adeta kendi oyun kategorisi yaratan Minecraft, tüm dünyada popülerliğini giderek artırıyor. PC, Mac, iOS, Android gibi neredeyse tüm mobil ve masaüstü platformlardan oynanabilen Minecraft, çok kısa bir süre içerisinde büyük başarı kaydeden oyunlardan bir tanesi. Daha önce denenmemiş bir tür olarak yola çıkan Minecraft, bugün kendi kategorisinde onlarca oyuna ilham kaynağı olmuş durumda.

Bir süredir oyun sektöründe söylentileri dolaşan Minecraft’ın satılacağı haberleri dün doğrulanmış oldu ve yazılım devi Microsoft, Minecraft’ı satın aldığını duyurdu. 2.5 Milyar Dolar karşılığında Minecraft’ı satın aldığını duyuran Microsoft, oyunun geleceği hakkında bilgi vermese de, Minecraft Studios’da bazı değişiklikler olacak.

Dünya genelinde 50 milyondan fazla satış yapan Minecraft’ın yaratıcısı Markus Persson diğer adıyla Notch, Minecraft’tan ayrılacak. Notch ile birlikte ekipten başka kimlerin ayrılacağı şimdilik bilinmiyor. Microsoft Xbox bölümünden Phil Spencer’ın yaptığı açıklamayla doğrulanan bu satış anlaşması 2015 yılından itibaren uygulanmaya başlanacak.

Büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Minecraft’ın mevcut platformlardan çekilmesi şimdilik beklenmiyor. Ancak Windows Phone üzerine yoğunlaşılmış bir Minecraft sürümü en büyük beklentiler arasında. iOS ve Android işletim sistemlerinde önemli başarılara imza atan oyun için Microsoft, Windows Phone sürümünü kesinlikle piyasaya sürecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.