Ana sayfa Oyun Minecraft Tüm Dünyada Erişime Kapandı!

Minecraft Tüm Dünyada Erişime Kapandı!

PAYLAŞ
Minecraft Tüm Dünyada Erişime Kapandı!

Giriş sunucularında güncellemelerin yapılacağı söylenen Minecraft Tüm Dünyada Erişime Kapandı! Minecraft’a neden girmiyor? İşte güncelleme detayları.

Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından satın alınarak, oyuncuların karşısına çıkan Minecraft, bugün yaşanan sıkıntılar ile gündeme geldi. Milyonların kalbini kazanan oyunda yaşanan sunucu sıkıntısı sonunda, 10 Mayıs 2017 yani bugün sunucular kapatıldı.

Oyun ile ilgili yeni bir güncellemenin geleceğine dair bilgiler verilirken, konu ile alakalı bir takım açıklamalar da öncesinden yapılmıştı. Her ne kadar planlanmış bir bakım olarak görünse de Microsoft’un satın aldığı oyunda neler olduğuna dair farklı bir açıklama yok.

Minecraft Tüm Dünyada Erişime Kapandı!

Bu tarihten öncesine kadar giriş sunucularında veritabanı güncellemesi yapılacağı bilgisi vardı. Ancak bu güncellemenin kısa süreceği söyleniyordu. Lakin Minecraft’ın giriş ekranında verilen uyarı mesajında;

“Mojang veritabanı güncellemesi sebebiyle giriş sunucularını, bilinmeyen bir süreye kadar geçici olarak kapattı. Giriş sunucuları 8’den bu yana kapalı” yazıyordu. Bugün oyuna girenler aşağıdaki gibi bir ekranla karşılaştı.

Mojang tarafından ne gibi çalışmalar yapılıyor? Bu güncelleme ne zaman bitecek henüz bir bilgi yok. Mojang konu ile alakalı olarak şu açıklamayı yaptı.

Minecraft Neden Giriş Yapılamıyor – 10 Mayıs 2017

Yukarıdaki gibi bir Tweet atan geliştirici ekip, “Minecraft oynarken veya oyunu satın alırken sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Web ekibimiz şu anda çalışıyor” mesajı verdi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.