Ana sayfa Drone Mini Dronelar Geliyor!

Mini Dronelar Geliyor!

PAYLAŞ

Birçok geekin dikkatini çeken uçan minik objeler olan Dronelar, hava trafiğini kilitlemekten tutun canlı yayına kadar birçok işi yapabiliyor. Tabi hava trafiğini kilitlemek yasal değil, belirtmek gerek. Fakat canlı yayın yapabilen minik drone? Evet, Extreme Fliers’tan üst düzey ve üstelik mini bir drone geliyor. Bakalım bu drone’un diğer dronelar’dan farkı ne?

Micro Drone 3.0’ın adından anlaşılabileceği gibi minik ve üst düzey. Saniyede 30 karelik HD video kayıt yapabilen drone’un mıknatıslı ve birbirine geçmeli özel yapısı sayesinde 3D yazıcıdan çıkarılabilecek parçalarla yeniden modellenebiliyor yani bir nevi toplama drone da olabilir diyebiliriz. Saatte 72,5 km hıza ulaşabilen bu drone’un keşif amacıyla kullanılması, canlı yayınlarda iyi bir açı yakalayabilmek için muhabirler tarafından kullanılması olası. Çünkü bu drone’da Wi-Fi bağlantısı bulunuyor ve canlı yayın yapabiliyor.

microSD kart da barındıran drone’un 91 metre kadar yukarıya çıkabildiğini de ekleyelim. Şimdilik Indiegogo‘da satışı yapılan cihazın hedefi 75.000 dolar iken bitime 24 gün kala 300.000 doları aşmış durumda. Kasım 2015’te şimdi ön sipariş veren kullanıcıların eline ulaşacağı belirtilen Micro Drone’u bakalım ne tür alanlarda kullanılırken göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.