Ana sayfa İnternet Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geride Bıraktı!

Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geride Bıraktı!

PAYLAŞ
Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geride Bıraktı

İnternet kullanımının artması, akıllı telefon satışlarının artması sonrasında tarihte ilk kez Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geride Bıraktı! İşte o veriler…

Bu zamana kadar Masaüstü ile mobil arasında süren rekabet, 2016 senesinin sonunda giderek azaldı. Lakin popüler bir sayaç sitesinin yayınladığı verilere göre, 2009 ile 2016 seneleri arasındaki trafikler kıyaslandığı zaman tarihte ilk kez Mobil trafik, masaüstü trafiği geride bıraktı. Böylelikle tarihte bir ilk gerçekleşti.

İnternet kullanımı giderek yaygınlaşırken bunun yanında mobil kullanım da artıyor. Mobil kullanıcılar, masaüstünden daha fazla zamanı mobilde harcayabiliyor. Dünyanın en popüler internet sitesi web istatistik platformu olan StatCounter, açıkladığı verilerle mobil verinin, masaüstü trafiğini geçtiğini duyurdu. Toplamda 2.5 milyondan fazla internet sitesinden elde edilen veriler sonrasında 15 milyardan fazla sayfa görüntüleme verisi ile ortaya çıkan tablo görenleri şaşırttı.

Mobil İnternet Kullanımı Masaüstünü Geride Bıraktı!

Elde edilen verilere göre Son 7 yıllık zaman zarfında mobil ve masaüstü cihazlar arasındaki internet trafiği ciddi derecede değişmiş durumda.

stat1

Akıllı telefon satışlarının zamanla daha da artması, mobil kullanımı arttırmış görünüyor. Yayınlanan grafiğe göre mobil ve tablet cihazlardan %51.3, masaüstünde ise %48.7 internet kullanım oranları elde edilmiş.
stat2

Ülke ülke yayınlanan grafiklerden Türkiye’ye baktığımız zaman Mobil internet %49.56’larda yer alırken, masaüstü kullanımı ise %46.74 oranlarına ulaşmış.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.