Ana sayfa Mobil Modüler Telefon Project Ara’nın Prototip Videosu

Modüler Telefon Project Ara’nın Prototip Videosu

PAYLAŞ

Bir süredir fikir olarak duyurulan ancak uygulama konusunda herhangi bir çalışmanın görülmediği modüler telefon konseptine ilişkin önemli bir video yayınladı. Google‘ın adeta sahiplendiği ve Google I/O 2014‘te yer verdiği Project Ara isimli modüler telefon projesine dair detaylı bir video yayınlandı.

Kullanıcıların her yıl yeni bir akıllı telefon almasındansa ihtiyaçlarına göre telefon üzerindeki parçaları söküp yerine yenisini takabildiği bu proje, çoğu insanı meraklandırıyor ve heyecanlandırıyor. Örnek vermek gerekirse, akıllı telefonunuzun kamerasını çok sık kullanmıyorsanız, kamera modülünü sökebiliyor ve yerine ekstra bir pil takabiliyorsunuz. Veya yine benzer şekilde telefonun kamera modülünü çıkararak yerine ekstra RAM takviyesi yapabiliyorsunuz.

Temel fikir bu şekilde ancak prototip bunların ne kadarını sağlıyor henüz videodan anlamak mümkün değil. Ancak videoda bu özelleştirilebilir telefon toplama işleminin teorik olarak mümkün olduğunu görebiliyoruz. Pratik kısmında da büyük ölçüde uygulanabilir olduğu bu video ile net olarak anlaşılmış oldu.

Phonebloks tarafından yayınlanan videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz :

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.