Ana sayfa Akıllı Telefon Moto G 2015 Ortaya Çıktı

Moto G 2015 Ortaya Çıktı

PAYLAŞ

Günümüzde akıllı telefon piyasayı üç dört firma arasında paslaşarak monoton bir şekilde klasik rekabetlerle devam ediyor. Aralarda birçok şirket tarihin tozlu sayfalarına karışmak üzere eşik çizgisinde duruyor. BlackBerry, Nokia bu firmalardan biri. Adını uzun zamandır duymadığımız Motorola ise yaşam belirtileri vermiyordu. Bugüne kadar diyebiliriz. Çin forumlarından birinde paylaşılan görsel ortalığı bu konuda biraz hareketlendirdi. Moto G sızdırıldı!

İlk bakışta ses açma kapama tuşları, güç düğmesi bulunmayan cihazın tasarımı bu yönden biraz ilginç, günümüz telefonlarına nazaran ise sade. Android 5.1.1 ile görüntülenen akıllının özellikleri günümüz amiralleri ile yarışacak düzeyde değil. Uzun bir aradan sonra ilk ürünü olacak olan Motorola’nın bu cihaz ile giriş-orta segment cihaz kullanan kullanıcıları ve Uzak Doğu pazarları tercih edeceğini söyleyebiliriz.

13 MP arka, 5 MP ön kamera ile orta segment telefonlar ile aynı kamera özelliklerine sahip Moto G’de 1 GB Ram bulunuyor. Snapdragon 410 ile gelecek olan Moto G’de 5 inç ekran bulunacak. Ne zaman çıkacak, hangi pazarlarda çıkacak gibi sorulara cevap aranan akıllının büyük ihtimalle 2016’da raflarda boy göstereceğini tahmin ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.