Ana sayfa Android Moto G, Android 5 Lollipop Güncelleştirmesi Yayınladı

Moto G, Android 5 Lollipop Güncelleştirmesi Yayınladı

PAYLAŞ

Motorola‘nın uygun fiyatlı akıllı telefonu Moto G için Android 5.0 Lollipop güncelleştirmesi yayınlandı. Daha henüz piyasadaki Nexus modelleri için güncelleme dağıtılmamışken Motorola’nın bu kadar erken davranmasının bazı sebepleri var tabii ki.

Şimdiye kadarki en büyük ve en kapsamlı Android güncelleştirmesi olan Android 5 Lollipop, Nexus 6 ve Nexus 9 tabletlerin içerisinde zaten geliyordu. Ancak piyasadaki mevcut diğer Nexus modelleri için güncelleştirme hala yayınlanmadı. Bunun sebebi aslında Motorola’nın Soak Test uygulaması. Soak Test uygulaması, geliştiricilere açık olan bir uygulama ve bir nevi ön kullanım testi imkanı sağlıyor.

Eğer Motorola’nın geliştiricileri arasındaysanız yani daha önce Soak Test uygulamasına başvuru yaptıysanız bu güncelleştirmeyi alabiliyorsunuz. Yaklaşık olarak 400MB boyutundaki güncelleştirme şuan Motorola Moto G modeline yüklenebiliyor.

motorola-moto-g-modelleri

Nexus 5 ve Nexus 4 için ise Android 5.0 Lollipop‘un bu hafta içerisinde yayınlanması gerekiyor. Normal şartlar altında zaten yayınlanmış olması gereken güncellemeyle ilgili Google halen daha bir açıklama yapmış değil. Ancak unutmamak gerekir ki Google yayınladığında tam ve kararlı sürümü yayınlamış olacak. Eğer bir Nexus cihazınız varsa, cihazınızın Rom’unu global olarak değiştirirseniz, bölgesel dağıtımı beklemeden güncellemeyi anında alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.