Ana sayfa Akıllı Telefon Motorola Yeni Telefonunu Duyurdu : Droid Turbo

Motorola Yeni Telefonunu Duyurdu : Droid Turbo

PAYLAŞ

Geçtiğimiz hafta Nexus 6 ile birlikte gündeme gelen Motorola, yükseliş ivmesini devam ettiriyor. Lenovo himayesi altında çalışmalarını sürdüren ünlü firma, yeni modeli Droid Turbo’yu duyurdu. Şimdiye kadar daima malzeme kalitesi ile ön plana çıkan Motorola, Droid Turbo modeline de kendi imzasını atmış görünüyor.

Motorola Droid Turbo’nun özelliklerine geçmeden önce bu cihazın Amerika pazarı için üretildiğini ve Verizon operatör ile satışa çıkacağını belirtelim. Yani cihazın şimdilik küresel pazarda yer alması söz konusu değil. Ancak ilerleyen dönemlerde neler olacağını birlikte göreceğiz. Motorola Droid Turbo, Android 4.4.4 KitKat sürümü ile birlikte satışa çıkacak ve yakın bir tarihte Android 5.0 Lollipop güncellemesini de alacak.

motorola-droid-turbo-5

Ekran

Motorola Droid Turbo 5.2 inç ekrana sahip. Bu ekranın çözünürlüğü son dönemlerde alıştığımız Quad HD çözünürlük değerine sahip. 2560 x 1440 çözünürlüğe sahip olan ekranın piksel yoğunluğu ise 565 ppi olarak belirtiliyor.

motorola-droid-turbo-4

Performans

Qualcomm’un Snapdragon 805 işlemcisine sahip olan Droid Turbo modeli içerisinde 2.70GHz hızında çalışan 4 çekirdekli bir işlemci bulunuyor. Bu işlemci şu an Snapdragon ailesinin en güçlü üyesi. Grafik işlem birimi tarafında ise Adreno 420 GPU bulunuyor. 600MHz hıza sahip olan bu grafik işlem birimi yine trendi yakalamış diyebiliriz. 3GB’lık sistem belleği ile aynı anda çok sayıda işlem yapılmasına olanak tanıyacak olan cihaz, performans konusunda standartların üzerinde diyebiliriz.

motorola-droid-turbo-2

Kamera

f/2.0 diyafram açıklığına sahip arka kamera 21 megapiksel çözünürlüğe sahip. Ön tarafta ise 2 megapiksel çözünürlüğe sahip 1080p kalitesinde bir kamera söz konusu. Arka kamera 1080p kalitesinde 30 kare/saniye hızında video kaydı yapabiliyor. Buna ek olarak ise 4K çözünürlükte 24 kare/saniye hızında video kaydı yapmak da yine Droid Turbo ile mümkün.

Kasa Yapısı

Motorola Droid Turbo modelinin kasa yapısında önemli bir farklılık var. Özellikle telefonların incelikten bükülme sınırını aştığı şu günlerde Droid Turbo önemli bir fark yaratıyor. Droid Turbo’nun 2 farklı kasa yapısına sahip farklı modelleri var. Bu modellerdne bir tanesi metal arka kapağa sahip. Diğer model ise kevlar arka kapağa sahip. Metal kapaklı modele göre yaklaşık 10 gram daha ağır ve daha kalın olan kevlar kaplamalı model, verdiği kalite hissi olarak oldukça övülüyor.

motorola-droid-turbo-6

Batarya

Batarya konusunda Droid Turbo, şimdiye kadar bir akıllı telefonda kullanılan en yüksek kapasiteli bataryaya sahip. 3900 mAh gücündeki bu bataryanın tam şarj ile 2 gün kullanım imkanı sunduğu söyleniyor. Bu dev pilin bir diğer özelliği ise sadece 15 dakikalık şarj süresi ile 8 saat telefon görüşmesine yetecek depolamayı yapabiliyor oluşu.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

30 Ekim tarihinde Verizon’un kontratlı paketleri ile satışa çıkacak olan Motorola Droid Turbo modeli 199 Dolar peşinat ve aylık 25 dolarlık bir ek ödeme ile satışa çıkacak.

motorola-droid-turbo-3

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.