Ana sayfa İnternet MWC 2016’da 5G Tanıtıldı ! Hız Testi Yürek Hoplattı !

MWC 2016’da 5G Tanıtıldı ! Hız Testi Yürek Hoplattı !

PAYLAŞ

Biz 4.5G’ye hazırlanırken MWC 2016’da 5G Tanıtıldı ! Hız Testi Yürek Hoplattı !

SK Telekom tarafından açılan stand ile beraber 5G’nin tanıtımları simulasyonlarla yapıldı. Yapılan hız testi sonucunda 5G ile internet 20.5 Gpbs’e kadar çıktı ! Her ne kadar MWC 2016 geride kalsa da, fuarda tanıtılan birçok akıllı telefon, akıllı bileklik ve fazlası konuşulmaya devam ediyor. Ancak bunlardan en çok konuşulanların başında, 5G’de yer alıyor. Biz 4.5G geçerken, SK Telekom tarafından 5G’nin tanıtımları yapıldı. Yeni teknolojilerin ve teknolojik aletlerin sergilendiği fuarda, 5G’nin de yer alması, oldukça dikkat çekiciydi. Ülkemizde 4.5G’nin hazırlıkları Nisan ayında bitiyor. 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren cihazlarımızda 4.5G keyfini yaşayacağız. Peki ya, tüm dünyanın konuştuğu 5G’yi hiç düşündünüz mü? Fuarda tanıtılan 5G, aynı zamanda hız testleriyle de görenleri şaşırttı.

SK Telekom MWC 2016’da fuara gelenlerin ilgisini çekecek bir 5G standı ile karşımıza çıkmıştı. Bu standda yapılan 5G testlerinde bu kadar yüksek hızlara ulaşılması, ilerleyen zamanlarda teknolojinin ne denli büyüyeceğinin de habercisi oldu. Kısa zaman sonra ülkemizde hazırlıkları tamamlanacak olan 4.5G’de 375 mbps hıza ulaşırken, yeni nesil bağlantı türü 5G ile beraber 20.6 Gigabit hızlara ulaşılacak. Özellikle sanal gerçeklik, hologram televizyon ve geleceğin teknolojisi internet of thinks yani iOT için 5G yeni kapılar açacak olan yeni nesil telekom bağlantı türü, ilerleyen zamanlarda hayatımızı daha da kolay bir hale getirecek.

Tam 20.5 Gbps hıza kadar ulaşan 5G teknolojisi, yüksek hızlı internet’in yanı sıra, hayatımızdaki birçok alanda da işleri daha kolay hale getirebilir. Örneğin daha hızlı internet gerektiren birçok işi 5G ile daha kolay ve daha az zamanla halledebileceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.