Ana sayfa Marstan NASA Mars Yolculuğu için Teşvik Kampanyası Başlattı!

NASA Mars Yolculuğu için Teşvik Kampanyası Başlattı!

PAYLAŞ
NASA Mars Yolculuğu için Teşvik Kampanyası Başlattı!

Elon Musk çılgın Mars projesini açıkladıktan sonra şimdi de NASA Mars Yolculuğu için Teşvik Kampanyası Başlattı! İşte Nasa’nın Mars teşvik kampanyası.

Mars yolculuğu konusunda Elon Musk’ın konferansı ile tüm dünya çalkalandı. Marsta yaşamı basitleştirmeye yönelik bir takım çalışmalar için insanları Mars’a teşvik eden Elon Musk bu yolculuk için insanlara bazı bilgileri de yayınladı.

Yaklaşık 3 hafta öncesinde basına ve katılanlara Mars yolculuğu ile ilgili çalışmalarını anlatan Elon Musk, kolonileşme hakkında da bilgiler paylaşmıştı. Aradan geçen zaman sonrasında yeni yeni bilgiler de bu yolculuğa dair paylaşılmaya başlanıyor. Yolculuk 6 ay’dan uzun sürebilir, zorlu süreçlerden geçilebilir, psikolojik baskılar da artabilir. Hatta insanların bu yolculuğa çıkarken ölümü dahi göze alması gerekebilir.

NASA Mars Yolculuğu için Teşvik Kampanyası Başlattı!

Mars’ta ilk otonom üssün kurulması için çalışmalar başladı. Bu çalışmalar tüm hızıyla devam ederken Elon Musk dışında NASA’da bu konuda yolculuğa çıkaranlara bilgiler verdi. Oldukça önemli ve bir o kadar da riskli olacak yolculuk konusunda NASA bir kaç konuya dikkat çekti. Daha önce ki tecrübelerden yola çıkarak arıza konusunda da ileri görüşlü olmak gerektiğini düşünen NASA yetkilileri, bu anlamda seçimlerin önemli olduğunu ileri sürdü.

Yolculuğa çıkacak insanların farklı uzmanlık alanlarına sahip olması gerektiği düşünülüyor. Ayrıca koloni de bulunacak insanların özenle seçilmesi gerektiğini savunuluyor. Tüm bunların yanında daha öncesinde uzaya gitmiş olan astronotların bilgilerinden de faydalanması gerektiği vurgulanıyor. NASA ayrıca Mars yolculuğa teşvik için internet sitesinde bazı düzenlemeler yaptı. Ayrıca bazı konulara değinen NASA Mars Yolculuğu için Teşvik Kampanyası Başlattı! Bu kampanya ile insanlar yolculuk için teşvik ediliyor.

mrss

Gelecekte Mars her çeşit kaşife, çiftçiye, matematikçiye ve özellikle de size ihtiyaç duyuyor. Hadi bize katılın mesajları internet sitesinde yer alıyor. Bu ana mesajın yanı sıra İş ilanı şeklindeki afişler de Çiftçiler aranıyor, Kafiş yapanlar aranıyor, Montaj yapabilecekler aranıyor, Teknikerler aranıyor şeklinde yazılar yazıyor. Elon Musk gibi NASA’da Mars konusunda oldukça dikkatli adımlar atıyor. Gelecekte Marsta neler olur, biz görür müyüz, nasıl keşifler olur, insan şimdiden meraklanıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.