Ana sayfa Uzay NASA’dan Devrim Gibi Mars Açıklaması!

NASA’dan Devrim Gibi Mars Açıklaması!

PAYLAŞ
NASA'dan Devrim Gibi Mars Açıklaması!

Uzun zamandır MARS ile ilgili çalışmalarını sürdüren NASA’dan Devrim Gibi Mars Açıklaması geldi. Yeni haber ile ilgili detaylar haberimizde.

NASA, 7 haziran yani bugün büyük bir haberi paylaşacağını bildirmişti. Bu bildiri sonrasında nihayet merakla beklenen açıklama geldi. NASA, uzun zamandır yürüttüğü çalışmalarının meyvelerini almaya başladı. NASA’dan Devrim Gibi Mars Açıklaması merakla bekleniyordu, işte habere dair şimdilik paylaşılanlar

NASA, Mars’ta yaptığı çalışmalarda en önemli 2 bulguya ulaşmış, bu bulgular ile beraber hem geçmiş, hemde geleceğe dair önemli bilgiler veriyor. Çalışmalar sonrası ortaya çıkanlar;

1- Eski bir organik madde
2 – Gizemli Metan Gazı

NASA’nın Mars’ta çalışma yapan aracı, Mars’taki kayalarda korunmuş yeni bir kanıt buldu. Bu kanıtların ortaya çıkardığı şeylerden en önemlisi, eski hayatı desteklediği ve bunun yanı sıra mevcut yaşam için yeni kanıtların olabileceğini gösteriyor. Her ne kadar yaşam için kesin bir kanıt olmasa da, bu bulgular ile beraber, gelecekte yaşama dair hala bir olasılık var. Bu bulguların ortaya çıkması, gelecek için oldukça önemli.

NASA’dan Devrim Gibi Mars Açıklaması!

Her ne kadar yaşam için kesin bir kanıt olmasa da, bu bulgular ile beraber, gelecekte yaşama dair hala bir olasılık var. Bu bulguların ortaya çıkması, geleceğe ışık tutacak.

Yeni bulgular şunları gösteriyor: Yüzeye yakın üç milyar yaşındaki tortul kayaçlarda, sert organik moleküller ve atmosferde metan seviyelerinde mevsimler değişimler ortaya çıkmış durumda.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.