Ana sayfa Android Nexus Cihazınızı Android 5.0.1’e Güncellemeyin!

Nexus Cihazınızı Android 5.0.1’e Güncellemeyin!

PAYLAŞ

Google’ın Nexus cihazlar için geçtiğimin haftalarda yayınladığı Android 5.0.1 Lollipop güncellemesini yüklemeyin. Nexus kullanıcıları adeta isyan ediyor. Nexus 5, Nexus 4 ve Nexus 7 cihazlarda sorunlu çalışan Android 5.0.1 Lollipop sürümü Google Code Issues sayfasında adeta yerin dibine sokuldu.

İlgili sayfada Nexus kullanıcıları cihazlarına Android 5.0.1 güncellemesini yükledikten sonra anlık RAM kullanımının 1.5GB‘a ulaştığını dile getirdi. Normalde arkaplanda herhangi bir uygulama açık değilken RAM kullanımının 500MB civarında kalması beklenir ancak Android 5.0.1’den bu durum değişti.

nexus-5-android-5-0-1-guncellemesi

Nexus 5 kullanan biri olarak bu şikayetlere kesinlikle katılıyorum. Android 5.0 ve önceki Android 4.4.4 sürümünü kullanırken telefonumdan son derece memnundum fakat Android 5.0.1 güncelleştirmesini yapar yapmaz işler değişti. Telefon sürekli hata veriyor, yavaşlıyor. Ve hepsinden kötüsüde bu sorunlar cihazı kapatıp açmadan düzelmiyor. Neredeyse hergün cihazı kapatıp açmam gerekiyor.

Neyse ki Google durumun farkına varmış görünüyor. Android 5.0.2 ve Android 5.0.3 sürüm güncellemelerinde bu sorunların düzeltileceği belli oldu.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.