Ana sayfa Akıllı Telefon Nokia, 2014 Yılında Android’li Telefonunu Duyuracak

Nokia, 2014 Yılında Android’li Telefonunu Duyuracak

PAYLAŞ

Geçtiğimiz günlerde Nokia’dan iki yeni ve uygun fiyatlı telefon başlığında sizlere @evleaks tarafından sızdırılan 2 yeni Nokia telefonu duyurmuştuk. Cihazlardan bir tanesi Asha serisine ait uygun fiyatlı bir model olarak görünürken, diğer model hakkında herhangi bir bilgi bulunmadığını sizlere aktarmıştık. Normandy kod adıyla duyurulan kırmızı renkli cihaz hakkında yeni bir iddia ortaya çıktı.

Nokia’ya yakın isimler tarafından ortaya atılan bu iddiaya göre yukarıda da gördüğünüz Normandy kod adlı cihaz, Nokia’nın Android işletim sistemli yeni akıllı telefonuna ait. Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından çoğu hakkı satın alınan Nokia ismini bile görüp göremeyeceğimiz belli değilken böyle bir gelişmenin Microsoft tarafından onay alıp almayacağı henüz belli değil.

2014 yılı ile birlikte Nokia ismini taşıyan başka Windows Phone işletim sistemli cihazın satışa çıkmayacağı biliniyor. Diğer yandan ise cep telefonu konusunda 15 yıllık bir isim olan Nokia‘nın bu şekilde değerlendirilmesi fikri, ticari açıdan başarıya yaklaştıracak noktalardan bir tanesi.

Nokia ve Android işbirliği ile ilgili paylaşılan bir diğer detayda ise piyasadaki diğer Android işletim sistemli cihazların aksine Normandy kod adlı cihazın özelleştirilmiş bir Android sürümü kullanacağı söyleniyor. Tıpkı Amazon Kindle Fire gibi Android çekirdeği kullanan ancak arayüz ve uygulama konusunda kendi ağırlığını koruyacak farklı bir işletim sistemi gibi çalışacak bir sistem olacağı iddialar arasında.

1 YORUM

  1. Nokia andorid’e geçmek için çok zaman kaybetti. Gecikmiş ancak doğru bir hamle olmakla birlikte Nokia’yı kurtarır mı bilinmez. (Bence kurtarmaz)

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.