Ana sayfa Akıllı Telefon Nokia Android İşletim Sistemli Telefon Üretecek

Nokia Android İşletim Sistemli Telefon Üretecek

PAYLAŞ

Microsoft’a satılan Nokia tekrar diriliyor. Daha önce de bahsettiğimiz gibi Nokia, 2016 yılı itibariyle Android işletim sistemli akıllı telefonlar üretecek. Nokia tekrar telefon üretecek mi? sorusu resmi ağızlardan doğrulandı ve detaylandırıldı. Nokia’nın Android’li akıllı telefon planlarına yakından bakalım.

Birkaç gün önce Nokia Tekrar Telefon Üretecek mi? başlığında Nokia’nın 2016’da tekrar telefon sektörüne döneceğine dair söylentileri sizlere aktarmıştık. O haberin sonlarına doğru kendi yorumlarımı katarak Nokia’nın ancak Android ile geri dönebileceğini söylemiştim. Tahminim doğru çıktı. Nokia Çin’den gelen açıklamaya göre, firma çalışmalara başlamış ve 2016 yılında Android işletim sistemi akıllı telefonlarını piyasaya sürecek.

nokia--android-telefon

2013 yılında Microsoft’a satılan firma, satış anlaşması gereceği 31 Aralık 2015’e kadar telefon üretmeyeceğine dair imza atmıştı. Bazı mühendisler işten çıkarılmış, bazıları ise Microsoft bünyesinde çalışmaya devam etmişti. Başarılı olup olmayacağı bilinmiyor ancak Nokia, Android işletim sistemli akıllı telefon sektörüne resmen gireceğini açıklamış oldu. Bilgiye göre telefonlar Çin’de üretilecek. Nokia’nın Z Launcher isimli bir arayüz uygulaması zaten şuan Google Play Store’de yer alıyor. Ayrıca Nokia N1 tabletin içerisinde de Android olduğunu hatırlatmakta fayda var. Yani Nokia zaten ufak ufak pratik yapmaya başlamıştı.

2 YORUMLAR

  1. Cynogenmod ile ortak oldular. Yeni androidli telefonlar Hem cynogenmod hemde windowsla çalışacakmış hatırladığım kadarıyla

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.