Ana sayfa Uygulama Nokia Here 2.7 Milyar Dolara Alıcı Buldu

Nokia Here 2.7 Milyar Dolara Alıcı Buldu

PAYLAŞ

Nokia’nın harita konusunda ataklarından biri olan HERE uygulaması ilk mobil uygulama mağazalarında yerini aldığında çevrimdışı kullanım özelliği ile ön plana çıkmıştı. Zaman içerisinde Yandex ve daha yerel rakiplerin ortaya çıkması ile birlikte arka plana düşmüştü. Arka plana düşen Nokia HERE ise aileye elveda diyor. Nokia’nın harita uygulaması HERE’in taliplileri otomobil devleri!

Alman otomobil üreticilerinin talip olduğu HERE uygulaması tam 2.7 milyar dolara alıcı buldu. Hatta alıcılar buldu diyebiliriz. Mercedes, BMW ve Audi’nin ortaklaşa alacağı HERE uygulamasına 2.7 milyar dolar değerlendirme biçilmesi ilginç kaçabilir. Ortaklaşa alınacak olan HERE uygulaması, iyi hatta çok iyi bir fiyata alıcı bulduğunu söyleyebiliriz.

HERE uygulamasını 2.7 milyar dolara satacak olan Nokia’nın gelecekteki planlarının ne olacağı ise henüz belirsiz. Maddi kaynağa ve desteğe ihtiyaç duyan Nokia’nın büyük ihtimalle bu parayı üretim bandında yeni amiralini global pazara çıkartmak için kullanacaktır. Bakalım önümüzdeki yıl Nokia ne tür sürprizlerle karşımıza çıkacak?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.