Ana sayfa Sektörden Nokia Lumia Devri Kapandı

Nokia Lumia Devri Kapandı

PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıl Nokia’yı satın alan yazılım devi Microsoft, akıllı telefon sektörüne kendi markasıyla girmeye hazırlanıyor. Nokia markasını üst düzey Lumia modellerinden ayıracağını resmen ilan eden Microsoft, yeni telefonlarını Microsoft Lumia olarak adlandıracak.

Nokia Lumia’ya ait olan sosyal ağ hesaplarının geçiş süreci şimdiden başladı. Artık Lumia serisi Windows Phone işletim sistemine sahip telefonlarda Microsoft logosu göreceğiz. Piyasaya çıkacak olan serisine ait telefonlarda Nokia logosunun yer almayacağı, Nokia markasının tamamen ortadan kalkacağı anlamına gelmiyor.

yeni-telefon-markasi-microsoft-lumia

Microsoft, Nokia’nın önümüzdeki 10 yıl boyunca giriş seviyesindeki telefon üretimine devam edeceğini de açıkladı. Özellikle marka bilinirliği açısından dünyanın hemen her bölgesinde tanınan Nokia, sadece ismini kullanarak Microsoft’un bünyesinde çalışmaya devam edecek. Giriş seviyesi telefonlarda Lumia ibaresi yer almayacak.

Özellikle son 1 yıl içerisinde satışlarında artan bir grafik gözlemlenen Lumia cihazlarda böyle bir değişikliğin Microsoft’a nasıl bir geri dönüş sağlayacağı henüz şüpheli.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.