Ana sayfa Akıllı Telefon Nokia Tekrar Telefon Üretecek mi?

Nokia Tekrar Telefon Üretecek mi?

PAYLAŞ

2013 yılında Microsoft tarafından satın alınan Nokia, yeniden telefon üretecek mi? Bu soruya cevap niteliğinde bir haber ortaya çıktı. İddilara göre Nokia tekrar telefon üretmeye başlayacak peki ne zaman? Detaylar haberimizde.

1990 yıllardan itibaren cep telefonu sektörünün tahtına oturan Nokia, tam 14 yıl boyunca dünyanın en büyük cep telefonu üreticisi olmuştu. Ancak akıllı telefonların ortaya çıkışıyla birlikte iPhone ve Android’li cihazlar karşısında büyük bir yenilgiye uğrayan Nokia, artık telefon üretmiyor.

Microsoft’un Windows Phone işletim sistemiyle pazarda kendine bir süre yer arayan Nokia, bu alanda da başarılı olamayınca adeta kepent kapattı ve Microsoft tarafından satın alınmasıyla telefon üretmekten resmen geri çekildi. Bu yılın yani 2015’in sonunda telefon üretme yasağı kalkacak olan Nokia’nın şimdiden yeni telefonları için çalışmalara başlayacağı gündeme geldi. Haberin kaynağı doğru mu değil mi bilinmiyor ancak bize kalırsa Nokia tekrar şansını deneyecektir.

nokia-tekrar-telefon-uretecek-mi

Windows Phone’lu Lumia serisini üstlenen Microsoft sebebiyle, Nokia’nın artık Windows Phone’lu telefonlar üreteceğini düşünmüyoruz. Ancak Android işletim sistemi akıllı telefonlar ve tablet bilgisayarlar üretmesi bizce mümkün. Yani 2016 yılı içerisinde Nokia logosu taşıyan Android işletim sistemli mobil cihazlar görmemiz son derece mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.