Ana sayfa Akıllı Saat Nokia Withings Firmasını Satın Aldı! Nokia Akıllı Saatler Geliyor

Nokia Withings Firmasını Satın Aldı! Nokia Akıllı Saatler Geliyor

PAYLAŞ

Nokia Akıllı Saat Üretmek adına hareketli zamanlar geçiriyor. Firma başkanı resmileştirdi : Nokia Withings Firmasını Satın Aldı!  Nokia Akıllı Saatler Geliyor.

Her geçen gün kan kaybetmeye devam eden Nokia, Akıllı telefonlardan beklediği başarıyı yakalamayınca Akıllı saat için kolları sıvadı. Bu konuda uzun süredir çalışmalar yapan Nokia, Withings firmasını satın aldı. Nokia’nın yenilenen yüzü hakkında tüm detayları haberimiz de paylaşıyoruz.

Biliyorsunuz ki, Microsoft Nokia’nın mobil sektördeki pazarını satın aldı. Böylelikle Nokia sözleşmeye bağlı kalarak, 2016 yılına kadar Akıllı telefon üretimi yapmayacaktı. 2015 yılında Microsoft ile Nokia arasında imzalanan sözleşmenin bitimine doğru, Nokia Android işletim sistemine sahip yeni tabletini piyasaya sürdü.

Nokia Withings Firmasını Satın Aldı!

Nokia C1 isimli Akıllı telefon içinde çalışmalara başlayan firma, sözleşmenin bitimi ile beraber yeni cihazlarını piyasaya sürmüş olacak. Böylelikle hisse değerlerinde artışı gerçekleştirecek.. Firmanın başkanı Ramzi Haidamus geçtiğimiz günler Nokia’nın Withings firmasını satın aldığını ve böylelikle 191 milyon dolarlık yatırım ile birlikte artık Akıllı saat, Fitness takip, sağlık takip cihazları üretileceği sinyallerini  verdi. Bundan sonra Nokia çatısı altında çalışmalarını yürütecek olan Withings, Nokia ile beraber daha da büyüyecek.

Nokia Akıllı Saatler Geliyor

Akıllı saat, bileklik gibi giyilebilir cihazların popüleritesinin artması ile beraber Nokia’da bu serüvene katılmış olacak. Withings firmasının ürettiği cihazlara baktığımız zaman gerçekten de tasarımı ve özellikleri ile çok konuşulacak cihazlar var. Umuyorum Nokia firmayı satın alması ile beraber bu cihazların sektördeki konumunu daha da yukarı taşır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.