Ana sayfa Android Nokia Z Launcher Yayınlandı, Herkes İndirebilir

Nokia Z Launcher Yayınlandı, Herkes İndirebilir

PAYLAŞ

Dün resmi olarak duyurulan Nokia’nın Android işletim sistemli tablet bilgisayarı içerisinde yer alan Z Launcher, indirilebilir hale Google Play Store’da yayınlandı. Nokia, Androidli Tabletini Duyurdu : Nokia N1 başlığında sizlerle paylaştığımız Nokia’nın yeni tableti, Android 5.0 Lollipop kullanıyor ancak arayüzünde Z Launcher’a sahip.

Ortalamanın üzerinde bir teknik donanıma sahip olan Nokia N1 tabletin içerisinde özelleştirilmiş bir arayüz olan Z Launcher yer alıyor. Google PlayStore’da ücretsiz olarak yayınlanan bu arayüz, kendine has özelliklere sahip. Henüz beta sürecinde olan arayüz halen daha geliştiriliyor.

nokia-z-launcher-2

Nokia Z Launcher‘ın en önemli özelliği günün farklı saatlerine göre farklı kullanım alışkanlıklarınıza göre şekillenmesi. Yani siz günün hangi saatinde hangi uygulamayı daha çok kullanıyorsanız arayüzde o uygulamalar daha öncelikli olarak görüntüleniyor. İstediğiniz uygulamaya erişmek için ekrana o uygulamanın baş harfini çiziyorsunuz ve o harf ile başlayan uygulamalar karşınıza çıkıyor.

Son derece kullanışlı gibi görünse de beta sürecinde çeşitli cihaz ve ülke kısıtlamaları mevcut. İlerleyen günlerde Z Launcher hakkında daha detaylı bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here