Ana sayfa Android Nokia Z Launcher Yayınlandı, Herkes İndirebilir

Nokia Z Launcher Yayınlandı, Herkes İndirebilir

PAYLAŞ

Dün resmi olarak duyurulan Nokia’nın Android işletim sistemli tablet bilgisayarı içerisinde yer alan Z Launcher, indirilebilir hale Google Play Store’da yayınlandı. Nokia, Androidli Tabletini Duyurdu : Nokia N1 başlığında sizlerle paylaştığımız Nokia’nın yeni tableti, Android 5.0 Lollipop kullanıyor ancak arayüzünde Z Launcher’a sahip.

Ortalamanın üzerinde bir teknik donanıma sahip olan Nokia N1 tabletin içerisinde özelleştirilmiş bir arayüz olan Z Launcher yer alıyor. Google PlayStore’da ücretsiz olarak yayınlanan bu arayüz, kendine has özelliklere sahip. Henüz beta sürecinde olan arayüz halen daha geliştiriliyor.

nokia-z-launcher-2

Nokia Z Launcher‘ın en önemli özelliği günün farklı saatlerine göre farklı kullanım alışkanlıklarınıza göre şekillenmesi. Yani siz günün hangi saatinde hangi uygulamayı daha çok kullanıyorsanız arayüzde o uygulamalar daha öncelikli olarak görüntüleniyor. İstediğiniz uygulamaya erişmek için ekrana o uygulamanın baş harfini çiziyorsunuz ve o harf ile başlayan uygulamalar karşınıza çıkıyor.

Son derece kullanışlı gibi görünse de beta sürecinde çeşitli cihaz ve ülke kısıtlamaları mevcut. İlerleyen günlerde Z Launcher hakkında daha detaylı bilgiler ortaya çıktıkça sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.