Ana sayfa Akıllı Telefon Nokia’dan Son Çabalar: Nokia C1 Android Kullanıyor

Nokia’dan Son Çabalar: Nokia C1 Android Kullanıyor

PAYLAŞ

Uzun bir buhran dönemi geçiren ve neredeyse iflas noktasına gelen Finlandiya menşeli dev telefon üreticisi Nokia, geride bıraktığımız zamanlarda Microsoft tarafından satın alınmıştı. Bu satıştan sonra tekrar küllerinden doğmaya başlayan firma, ısrarlarından vazgeçip yavaş yavaş Android işletim sistemini kullanmaya başlıyor.

Bilindiği gibi daha önce Nokia N1 adlı bir Android tablet firma tarafından duyurulmuştu fakat görünen o ki üzerinde çalıştıkları tek cihaz bu değil. Şimdi de ortaya Nokia C1 adlı, Android işletim sistemi kullanan bir akıllı telefon çıktı Her ne kadar Nokia’nın Windows Phone kullanmaması garip gelse de, şirket daha önce Android ürünlere karşı beğenilerini açıkça ifade etmişti ve görünen o ki sonunda bunu hayata geçirmeye karar verdiler.

Nokia-C1-Android-smartphone-specs

Yeni cihazın elimize geçen bilgileri ise ilgi çekici duruyor. Nokia C1’de 5 inçlik, 720p çözünürlüklü bir ekran yer alacak ve işlemci olarak Intel markası kullanılacak. Ayrıca 2 GB sistem belleği, 32 GB depolama alanı, 8 megapiksel ön kamera ve 5 megapiksel ön kamera da diğer özellikleri.

Nokia C1’in 2015 ilk aylarında Android 5.0 Lollipop işletim sistemiyle satışa sunulması bekleniyor. Ayrıca her ne kadar yukarıda görebileceğiniz, sızdırılan görsel de isim “C1” olarak geçse de, henüz bu kesinleşmiş değil.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.