Ana sayfa CES 2017 Nvidia Shield TV Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Nvidia Shield TV Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

PAYLAŞ
Nvidia Shield TV Tanıtıldı

Nvidia’nın uzun zamandır çalışmalarını yürüttüğü yeni cihazı, Nvidia Shield TV Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı hakkında tüm merak edilenler ve cevapları.

Nvidia tarafında merakla beklenen Shield Tv’ye dair detaylar CES 2017’de duyuruldu. Yeni Nvidia Shield TV, farklı özellikleri ve aynı zamanda Android işletim sistemi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Ayrıca, uzaktan kumandası ve oyun kumandası da cihazı farklı hale getiriyor. CES 2017’ye katılan ve burada teknolojilerini kullanıcılar ile paylaşan Nvidia, yeni Shield TV’yi de tanıttı. Nvidia Shield TV özellikleri ve fiyatı, haberimizin devamında.

Bu yıl düzenlenen tüketici elektroniği fuarında en gözde firmalardan bir tanesi şüphesiz Nvidia. Lakin hem sürücüsüz otomobil üretimi hakkında detaylar, hemde yeni nesil ürünlerini tanıtması ile standını hiç boş bırakmadı. Nvidia’nın tanıtması merakla beklenen Nvidia Shield TV, fuarda karşımıza çıktı. Yeni Shield TV’de en dikkat çeken noktalara baktığımız zaman kumandaları, bunun yanı sıra uygulama desteği gündemde diyebiliriz.

Nvidia’nın Sürücüsüz otomobiline dair detaylar için buraya tıklayın.

Nvidia Shield TV Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Geçen sene tanıtılan Nvidia Shield Tablet’e göre bir çok farklılığın yer aldığı Shield TV, uzaktan sesli komut ile kontrol desteğine sahip. HDMI ile televizyonları akıllı hale getiren bu cihaz, aynı zamanda oyun deneyimini de üst düzeye çıkarıyor. Kumandasında yer alan sesli komut tuşuna basıldıktan sonra farklı dilleri algılayabilen cihaz, Apple TV’ye benzer bir çalışma sistemine sahip.

2017 yılında popüler hale geleceği analistler tarafından söylenen 4K HDR görüntüyü destekleyen bu cihaz, bir çok uygulamayı sorunsuz bir şekilde çalıştırabiliyor. HDMI destekli bir televizyona bağlandığında adeta akıllı televizyon haline getirdiği için, bu konuda çok fazla bir hedef kitleye hitap edebilir.

Nvidia Shield TV Özellikleri

Google Play, Youtube, NetFlix, Amazon, Amazon video gibi uygulamaları sorunsuz çalıştırırken, ekstra uygulamalar da yüklenebiliyor. Yüksek kalitede film ve dizi izlemek için tasarlanan bu cihazın farklı uygulamaları desteklemesi, hedef kitleyi karşılıyor.

Shield TV, oyuncular için GameStream desteği ile dikkat çekerken, Nvidia Tegra X1 işlemcisinin bu cihazda yer aldığını belirtelim. Sektördeki cihazlara göre donanım tarafı bir hayli yüksek olan Shield TV, 256 bit GeForce ekran kartına sahip.Ayrıca 3 GB Ram’de cihazın çok konuşulacak özellikleri arasında.

Rakipleri ile kıyaslandığında en yakın rakibi Apple TV’ye göre 9 kat daha hızlı olduğunu söylemek mümkün. Cihaz, binlerce uygulama ve oyun desteği ile Android 7.0’la geliyor.

Nvidia Shield TV Fiyatı

Bu kadar özelliklerini sıraladık, cihazın fiyatına değinmeden olmaz. Nvidia Shield TV 2 farklı modeli ile satışa sunulacak. 199 dolar fiyatıyla 16 GB Depolamalı Shield TV modeli, 299 dolar fiyat etiketiyle ise Shield TV Pro modeli satılacak.

CES 2017’ye dair haberler için buraya tıklayabilirsiniz.

Shield TV Pro’nun 500 GB Dahili depolama alanına sahip olacağını da ekleyelim. cihaz, tanıtıldığı gün itibari ile ön sipariş almaya başladı. Ülkemizde resmi olarak satışa sunulmadı. Ancak bazı firmalar yakın zamanda Türkiye’ye getirebilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.