Ana sayfa Donanım Ekran Kartları NVIDIA Sürücü Güncellemesi : MFAA

NVIDIA Sürücü Güncellemesi : MFAA

PAYLAŞ

Nvidia yeni çıkarttığı sürücü güncellemesi ile birlikte yeni nesil ekran kartı sahiplerine sadece performans artışı değil yeni bir teknoloji de sunuyor. GTX970 ve GTX980 kullanıcıları için MFAA (Multi-Frame Sampled Anti-Aliasing) adı verilen yeni bir teknoloji ile Anti-Aliasing özelliğindeki kırılmaların daha da azalmasını sağlıyor.

Eski MSAA (Multi-Sample Anti-Aliasing) özelliğinden farkı, kullandığınız sistem kaynaklarını MSAA’ya kıyasla daha az kullanması ve oyunlarda performans sıkıntıları yaşamamanız. Anti Aliasing özelliği için geliştirilen birçok alternatif olmasına rağmen, tek ortak noktaları işlemci kaynaklarını fazla tüketmeleri.

gtx980-teaser

Nvidia, yeni geliştirdiği bu MFAA özelliği ile artık işlemci kaynaklarının aşırı tüketiminin önüne geçmeyi hedefliyor. Yeni gelen ekran kartı sürücüleri ile birlikte eski nesil ekran kartı kullanıcılarının da MFAA teknolojisini kullanabilmeleri mümkün olacak.

Nvidia’nın yayınladığı GeForce 344.75WHQL ekran kartı sürücüsünü kendi sitesinden edinerek MFAA teknolojisi ile işlemci kaynaklarınızda gözle görülür bir artış yakalarken, aynı zamanda Anti-Aliasing özelliğinin kenar kırılmalarını minimum seviyeye indirebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.