Ana sayfa CES 2017 Nvidia Sürücüsüz Otomobil Üretiyor!

Nvidia Sürücüsüz Otomobil Üretiyor!

PAYLAŞ
Nvidia Sürücüsüz Otomobil Üretiyor

Son zamanlarda karşımıza çıkan otonom araçlara bir yenisi daha eklenecek. Tesla ve diğer firmalardan sonra şimdide Nvidia Sürücüsüz Otomobil Üretiyor!

Geleceğin teknolojilerinin sunulduğu CES 2017’de Nvidia bomba gibi bir haberle karşımıza çıktı. Son zamanlarda sürücüsüz otomobiller için bir çok firma tarafında çalışmalar olduğu haberlerini sizlere paylaşmıştık.

Bu firmalar arasına, özellikle ekran kartları ile tanınan Nvidia’da katılıyor. CES 2017’de kendi tasarladığı yapay zekaya sahip yardımcı pilotunu tanıtan firma, fuara damgasını vurdu. AI isimli yapay zeka ile tasarlanan yardımcı pilot, hata paylarının minimuma indirilmesine olanak sağlayacak. İnsanların sürdüğü otomobillere göre, otonom araçların daha az yanılma payı olduğunu biliyoruz. Bu durumdan yararlanmak isteyen Nvidia, 2016 yılında yapay zeka çalışmalarını daha da arttırmıştı.

Nvidia Sürücüsüz Otomobil Üretiyor!

Nvidia, CES 2017’de otonom sürüşe dair detayları paylaştı. Sürücüsüz otomobillerin 2016 yılının sonlarında sık sık karşımıza çıkması ile, bir çok haberi de okuduk. Özellikle de Tesla tarafından üretilen sürücüsüz otomobiller, kazaları bile önler hale geldi.

Sürücülerin hatalarına karşılık, bu hataları 0’a indirmeyi amaçlayan araçlar için çalışmalar hızla artıyor. Sektörün önde gelen firmalarından Tesla’ya, bir çok sektörden dev şirketler rakip olur hale geldi bile.

Sürücüsüz otomobil üreteceğini açıklayan Nvidia, AI oto-pilot sistemi sayesinde kaza oranlarını düşürecek, daha güvenli yolculuklar sağlayacak. Araştırmaları ve bu konudaki duyarlılığını paylaşan firma, Amerika’da her yıl kazalar sebebiyle 30 bin’den fazla insanın hayata gözlerini yumduğunu belirtti. Bu amaçla karşımıza çıkan bir çok firma şu anda uzun uzun çalışmalar ve Ar-ge yapıyor.

CES 2017 haberlerine buradan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Muhtemelen Audi ile çalışmalarını sürdüren Nvidia, geliştireceği sürücüsüz otomobil ve yapay zeka ile en büyük amacına hızla ulaşmak istiyor. Nvidia’nın bu konuda başarılı olup olmayacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.