Ana sayfa Donanım Nvidia Yeni Mobil Ekran Kartlarını Tanıttı!

Nvidia Yeni Mobil Ekran Kartlarını Tanıttı!

PAYLAŞ

Uzun zamandır Nvidia’nın giriş seviyesine yönelik yeni ekran kartları bekleniyordu. Sonunda Nvidia Yeni Mobil Ekran Kartlarını Tanıttı!

Dünyadaki en çok kullanılan ekran kartları üreticilerinden olan Nvidia, geçtiğimiz günlerde giriş seviyesi 3 yeni mobil ekran kartını kullanıcılarına tanıttı. GeForce 920MX, 930MX ve 940MX’i tanıtan Kaloforniya merkezli Nvidia, böylelikle uzun zamandır beklenen giriş seviyesi 3 mobil ekran kartını tanıttı. Maxwell’in kısası MX kısaltmasını kullanan böylece 920M, 930M ve 940’ın yerini alıyor. Önceki nesillere göre %20 daha iyi performans sunan ve ısınma konusunda daha dayanıklı olan bu ekran kartları, aynı zamanda testlere tabi tutuldu.

Yapılan 3DMart 11 testlerine göre, 1280×720 çözünürlüğü için aşağıdaki puanlamalar alınmış. Baktığımız zaman en yüksek puan 950M alırken 940MX 2. sırada yer alıyor.

test
Kısaca inceleyecek olursak, GeForce 920MX‘de 256 Cuda çekirdeğine sahip, DDR3 bellekli, 965 mHz’de çalışırken, GDDR5 bellekli versiyonunda ise bu 926 mHz’e düşüyor. GeForce 930MX 256 Cuda çekirdeğine sahip bunun dışında, 967 mHz çalışma hızına sahip.  Nvidia GeForce 940MX ekran kartının detaylarını incelediğimizde 384 CUDA çekirdeğinin bu kartta yer aldığını ayrıca 1176 Mhz hızında çalıştığını görüyoruz.

Son zamanlarda bilgisayar kullanıcıları ekran kartı alırken daha çok hangi oyunu kaldırabildiğine vs. bakmakta. Buna göre seçim yapmakta. Nvidia’nın piyasaya süreceği yeni ekran kartlarına baktığımız zaman test sonuçları, beklediğimizin üstünde. Just Cause 3 oyununda orta ayarlarda yapılan testlerde 920MX, 930MX ve 940MX‘i görüyoruz.

aa

Uzun zamandır Nvidia tarafından bu ekran kartlarının üretilmesi bekleniyordu. Daha çok Giriş seviyesi cihazlar için piyasaya sunulacak. Geçtiğimiz gün tanıtılan yeni ekran kartlarının satışının önümüzdeki ay başlayacağı bilinenler arasında.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.