Ana sayfa İnternet Obamaya istediğinizi Söyleten Site : Talk Obama To Me!

Obamaya istediğinizi Söyleten Site : Talk Obama To Me!

PAYLAŞ

Stanford üniversitesinde Dil bilimi öğrencisi tarafından kurulan ve Obama’ya istediğinizi Söyleten Site sosyal medyanın ve internet aleminin gündeminde.

Amerika Birleşik devletlerinin sevilen başkanlarından Obama için geçtiğimiz günlerde bir internet sitesi kuruldu. Kurulan internet sitesinde kayıtlar bir araya getiriliyor, Obama’ya istediğiniz her şeyi söyletebiliyorsunuz. Talk Obama To Me isimli internet sitesi, bu zamana kadar görmüş olduğunuz internet sitelerine göre biraz daha farklı. Başkan Obama’nın bu zamana kadar söylediği her sözü kayıt altına alan internet sitesi, ilk olarak sesleri parça parça ayırmış daha sonrasında ise bunları kısa videolar haline getirmiş.

Obama’ya istediğinizi Söyleten Site

Stanford Üniversitesinde Dil Bilimi öğrencisi olan Ed King tarafından kurulan site, çok kısa bir süre içerisinde yoğun ziyaretçi akımına uğradı. Şu anda sadece İngilizce kelimeleri kabul eden site, yoğunluktan dolayı özellikle 1 haftadır sık sık hata veriyor. Ancak bu hatalar kısa zaman sonunda düzeliyor.

ObamaSitenin çalışma mantığı oldukça basit. Başkan Obama’nın tüm konuşmaları parça parça kesilmiş. Örneğin “hello” yazdığınız zaman sisteme kaydedilen Hello konuşması karşınıza çıkıyor. Veya Hello everyone yazdığınız da iki cümleyi birleştirip karşımıza çıkarıyor.

Eğer ki Obama tarafından söylenen kelimeler varsa, direk kendi ağzından, ancak yoksa kelimeler harf birleştirilerek video oluşturuluyor. Sitenin çalışma mantığına bakarsanız, tamamen ingilizce kelimeler yazmamız gerek. Aksi takdir de kelimeleri yazsanız dahi site çalışmayacaktır. Ayrıca internet sitesinin mantığını tanıtmak amacıyla site kurucusu tarafından bir de tanıtım videosu çekilmiş ;

Sitenin çalışma mantığı her ne kadar basit olsa da, yapmasının kolay olduğunu düşünmüyorum. Siteye girmek isterseniz şuradaki linkten girebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.