Ana sayfa Soru - Cevap Odin Nedir? Odin Ne İşe Yarar?

Odin Nedir? Odin Ne İşe Yarar?

PAYLAŞ

Samsung cihazlar için Kies üzerinden diğer cihazlar için mevcut sistem yükleme aracı ile cihazınıza uygun yazılımları yükleyemediğimiz anlarda yükleme işini yapmaya yardımcı olan yazılım aracı Odin’dir.

Odin, kullanımı oldukça kolay ve güçlü bir programdır.Odin kullanırken yapacağınız güncellemede oldukça dikkatli olmalısınız çünkü en küçük bir hatanızda telefonunuz bir daha kullanılmaz hale gelebilir.

Uyarıyoruz: Odin yazılımını cihaz güncellemeleri için kullanılacak resmi bir yazılım değildir. O Yüzden cihazınızla ilgili açılmama veya yazılımsal sorunlar yaşıyorsanız Odin kullanın.

image

Yükleme yapacağınız yazılımın cihaz modelinize uygun olan olmasıdır. Cihaz modelinize uygun olan yazılımı yükleme adımlarını doğru olarak yaparsanız bir sorun ile karşılaşmadan kolaylıkla yazılım güncellemesini yapabilirsiniz. Her zaman için cihazınıza yazılım yüklemeden önce tüm bilgilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.

Tek dosyalı yazılım kurulumu detayları ;

1-) Odin Programını Açın > Re-Partition Bölümü İşaretli Olmasın
2-) PDA Yazısına tıklayarak indirdiğiniz yazılımın Tar uzantılı dosyasını seçin.
3-) Telefonu Ses kısma,Home,Power tuşuna aynı anda basarak İndirme moduna alın ve Usb kablo ile bilgisayara bağlayın, ses arttırma tuşuna basın.
4-) ID:COM’un altındaki kısım Sarı renk olunca Start butonuna basın.

1 YORUM

  1. power tuşum yazılımda olan bir hata yüzünden çalışmıyor marka j7max onu düzeltmak için odini kulannamk istiyorum fakat power tuşuyla indirme moduna gire bilirim başka bir yolu yokmu hadi diyelim format attım 2 dk power tuşunu kullana biliyorum telefon sıfırlayınca girdim sanırsam yükleme modundan çıkmak içinde power tuşu kullanılıyor nasıl yapacam indirme modunu harlettim diyelim çıkma konusunda başka yol yokmu yada bir telefon tamircisi başka bi yol izleyerek sorunu harlede bilirmi

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.