Ana sayfa Bilgisayar Toplam 10.000 TL Ödüllü ODTÜ Programlama Yarışması Başlıyor!

Toplam 10.000 TL Ödüllü ODTÜ Programlama Yarışması Başlıyor!

PAYLAŞ

Bu zamana kadar sektörde farklı tarzda yarışmalar gördük. Son olarak yakın zaman da başlayacak ODTÜ Programlama Yarışması 10.000 TL Ödül Dağıtıyor!

Bu yıl 19.su düzenlenecek olan ODTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından yapılan, ODTÜ Programlama Yarışması başlıyor. ODTÜ Programlama Yarışmasını kazanan tam 10.000 TL ödülün sahibi olacak. Her sene düzenli olarak ODTÜ’de yapılan ve ODTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından düzenlenen ve organize edilen Programlama Yarışması bu yıl 19.suna imza atacak. Yarışmanın ödülü ise tam 10.000 TL olarak belirlendi. Yarışmaya kayıt olmanız için 1 hafta süreniz kaldı. Bir kişilik ve 3 kişilik grup halinde de katılabildiğiniz organizasyonda 1 ön eleme ve final yer alacak. Ubuntu işletim sistemi üzerinden yapılacak olan bu yarışmada brute force kullanmak yasak.

Sırasıyla C (ANSI, C99, C11), C++ (C++98, C++11), Java (7), Python (2, 3), C# (5.0), D (2), Haskell (98, 2010) ve Ruby (1.9.3.) yazılım dillerinden istediğinizi kullanarak yarışmaya katılabiliyorsunuz.  Eğer ön elemeden geçerseniz final turuna tekrardan katılmak için Ankara’ya gitmeniz gerekiyor. Yol masrafınız ODTÜ Bilgisayar Topluluğu tarafından karşılanıyor. Bununla birlikte yarışma için geldiğinizde otel ve konaklama masraflarınızı da karşılıyor. Tüm bunları göz önünde bulunduracak olursak turnuvanın sanıldığından daha büyük olacağa benziyor. Bu yüzden yarışmaya katılmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bence hiç zaman kaybetmeden başvurunuzu yapın ve kaçırmayın.

15 Nisan 2016 Cuma günü saat 20:00’da start alacak olan yarışmada, ön eleme turu 18 Nisan Pazartesi günü 08:00’da sona erecek ve ön eleme turunu geçen yarışmacılar 29 Nisan Cuma günü final turuna katılma hakkı kazanacaklar. 30 Nisan 2016 tarihinde ise ödül törenine katılarak ödüllerini alabilecekler.

Birinciye 5.000 TL, 2.ye 3.000 TL ve 3.ye 2.000 TL  verilecek yarışmada başvuru zamanının daraldığını belirtelim. Eğer kendinize güveniniz tam ise ve yarışmaya katılmaya karar verdiyseniz buradaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır. Sıkça sorulan Sorular bilgisi için ise buraya bakabilirsiniz ve sormak istediğiniz soruların cevapları içinde buraya girmeniz yeterli olacaktır. Evet 10.000 TL’lik yarışmanın organize edileceği yer ise Ankara.

Adresi, Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı No:1 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kampüsü Bilgisayar Mühendisliği Bölümü B Blok Z10 Çankaya/Ankara.

Yarışmaya katılanlar ve katılmaya karar verenlere şimdiden başarılar diliyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.