Ana sayfa Akıllı Telefon Oppo Akıllı Telefon Pazarına Hızlı Girecek

Oppo Akıllı Telefon Pazarına Hızlı Girecek

PAYLAŞ

DigiTimes’ın yayınladığı son raporlara göre Çin menşeli akıllı telefon üreticisi Oppo, önümüzdeki yıl 50 milyon üniteye kadar ürün çıkarmayı planlıyor. Oppo, akıllı telefon pazarında zaten var ancak henüz küresel bir üretim ve pazarlama ağına sahip değil. Söz konusu olan 50 milyon üretimin  35 milyonu sadece Çin’de satılacakken, kalan 15 milyonu da dünya pazarına gönderilecek. Türkiye’de resmi yollardan satılıp satılmayacağı ise henüz belirsiz.

oppo-onumuzdeki-yil-akilli-telefon-pazarina-hizli-girecek

Önümüzdeki yıl da Oppo ile Quallcomm işlemciler yüksek teknolojili ürünlerde işbirliğine devam edecek. Dolayısıyla Oppo’nun üst seviye akıllı telefonları Qualcomm işlemci kullanacak ama düşük ve orta seviyedeki cihazlarda MediaTek işlemciler yer alacak. Aynı zamanda Lite-On Technology de Oppo’nun kamera sensörlerinin ve bataryalarının tedarikçisi olarak devam edecek.

Oppo her ne kadar ülkemizde pek tanınmasa da, ayda 2.5 milyon telefon üretebilme kapasitesine sahip ve bu çok ciddi bir rakam. Firma 2015 yılında fiyat performans ürünlerine de önem verecek ve 160 doların altında telefonlar çıkarcak. Kısacası 2015 yılında Oppo akıllı telefonlar daha çok göz önünde olacak.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.