Ana sayfa İnceleme OVEVO Q8 Bluetooth Kulaklık İncelemesi

OVEVO Q8 Bluetooth Kulaklık İncelemesi

PAYLAŞ

Her ne kadar Türkiye de pek tanınmasa da, farklı tasarımı ile dikkatleri üzerine çeken OVEVO Q8 Bluetooth Kulaklık incelemesi ile karşınızdayız.

Ovevo firması tarafından üretilen Q8 bluetooth kulaklıklar, hem araç içerisinde daha emniyetli araç kullanmanızı, hem de bluetooth kulaklık deneyimi yaşamanızı sağlıyor. Bu zamana kadar bir çok bluetooth kulaklık gördük, özellikle de araç kullananların tercih ettiği bir takım bluetooth kulaklıklar var. Bunların özelliklerine bakıldığında genelde en çok tercih edilenler, araç içerisinde şık duruşu, kolay kullanıma ve uzun ömürlü bataryaya sahip kulaklıklar, daha çok kişiye ulaşıyor. Ovevo, kullanıcıların istedikleri tarzda bluetooth kulaklık üreterek, özellikle de araç kullanan şoförleri rahat ettirmeyi amaçlamış. Bu yolla çıkan firma, Ovevo Q8 isimli bluetooth kulaklığını piyasaya sürerek bu amaç doğrultusunda hızla ilerliyor.

Ovevo tarafından üretilen kulaklıkta bulunan USB girişi sayesinde aracınızın çakmaklık girişini kullanarak hem bluetooth kulaklığı hemde USB girişi olan bütün cihazları şarj edebilirsiniz. Bu konuda araçlardaki çakmaklık girişine takılan bir tasarımla karşımıza çıkan Q8, fonksiyonel olması ile dikkat çekiyor.

tasarım2Tasarım : Bluetooth kulaklıklarda alışık olmadığımız bir tasarım ile karşımıza çıkan Ovevo Q8, sade tasarımı ve şık görüntüsüyle hem bayanların hemde erkeklerin tercihi oluyor. Özellikle de araç çakmaklığı ile şarj olması ve bunun yanı sıra USB girişi sayesinde cihazları şarj edebilmesi de bu cihazın tasarımını olumlu yönde etkiliyor. Sadece 20mm boyutunda olan Q8, boyutu ile de gerçekten iddialı. 2016 yılında düzenlenen Red Dot tasarım ödüllerine layık görülen bu cihaz, tasarım konusundaki iddiasını tüm dünyaya kanıtlamış oldu.

Kullanım : Ovevo Q8 araç şarjlı bluetooth kulaklık adı ile satışa sunulan kulaklık, kolay kullanımı ile de oldukça fonksiyonel. Kulaklığın üzerinde yer alan uzun bastığınızda sesli asistanı ile bilgilendirme veriyor, daha sonrasında açıp kapatıldığına dair, ayrıca bluetooth bağlantısının aktif olduğuna dair bilgiler veriyor. Ayrıca cihaz üzerinde herhangi bir gösterge olmadığı için de şarjının azaldığını da bu sayede anlayabiliyorsunuz.

Araç içerisinde kullanımı oldukça kolay olan bu cihaz, aracınızın çakmaklığınıza taktığınız da, aracınızı çalıştırır çalıştırmaz şarj olabiliyor, aynı zamanda aracınızı kapattıktan 5 dakika sonunda gücünü kesiyor. Ayrıca telefonunuzdaki bluetooth açık olduğunda 1. eşleştirme sonrasında otomatik bağlandığını da söyleyelim. OVEVO Q8 Bluetooth Kulaklık bu konuda gerçekten kolaylık sağlıyor.

IMG_2486

Ses ve Mikrofon Kalitesi : Yaklaşık 1 haftalık kullanım sonrasında şunları söyleyebilirim ki, standart bluetooth kulaklıklarından bir tık daha iyi ses kalitesine sahip. Cihazın mikrofonu kalabalık yerler de sesi çok iyi iletmese de, araç içerisindeki kullanımlar da gayet iyi bir mikrofona sahip olduğunu söylememiz mümkün. Bass müzik dinleyenlerin bu kulaklığı kullanırken, dikkatli olmasını öneririm. Lakin cihaz kulak içerisine tam oturduğu için yüksek sesli müzik dinlemek ya da bass müzik dinlemek için pekte elverişli değil. Ancak standart kullanımlar ve orta seviye müzik dinlemek için gayet ideal bir kulaklık. Tüm bu tasarım ve kalitesinin yanı sıra Bluetooth 4.0 desteğinin olması da cihaza ayrı bir hava katmış.

Cihazın olumsuz yönlerine gelecek olursak, cihazın görünüşünü oldukça sevdiyseniz ve bu kulaklığı araç dışarısında da kullanmak isterseniz, cihazı araç çakmaklık girişi dışında herhangi bir şarj edebileceğiniz yer yok. Bu da evinizde vs. kullanmanızı engellemekte. Ancak cihazın araç şarjlı bluetooth kulaklık adı altında satışa sunulmasını göz önünde bulundurursak, amacına hizmet ettiğini söyleyebiliriz

tasarım 3Farklı tasarımı, araç içerisinde fonksiyonel kullanımı ile dikkat çeken OVEVO Q8 Bluetooth Kulaklık satın almak isterseniz resmi internet sitesine buradaki bağlantı ile giriş yapıp, sitede bulunan bağlantıları kullanarak cihazı satın alabilirsiniz. Türkiyeye ücretsiz kargo seçeneği ile satın almanız mümkün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.