Ana sayfa İnternet Oyun Oynayarak Kod Yazmayı Öğrenin!

Oyun Oynayarak Kod Yazmayı Öğrenin!

PAYLAŞ

Günümüzde kodlama, yazılım ve grafik/tasarımcılığa gerçekten çok büyük merak ve ilgi var. Code.org kodlama merakının giderilmesi ve temel eğitimler verilebilmesi için yapılan bir proje. Code.org sayesinde kodlamanın temelini öğrenebiliyorsunuz. İşin en güzel tarafı ise kodlamayı sizlere öğretenler tanınmış büyük platformların sahibi olan kişiler. Bu kişilere değinmek gerekirse Bill Gates, Mark Zuckerberg, Microsoft çalışanları ve daha bir çok tanıdık kişilerden eğitim alabiliyorsunuz.

Kodlamaya başlamadan önce sizlere eğitimciler tarafından bilgiler ve talimatlar veriliyor.Bu talimatları Angry BirdsPlants and Zombies gibi basit oyunlar üzerinden komutlar vererek öğreniyorsunuz.

code-org-ile-oyun-oynayarak-kodlama-ogrenebilirsiniz

Komutları öğrendikçe artık seviyeler gittikçe zorlaşıyor. Belki bir aşamayı yapmakta zorlanacak veya yapamayacaksınız. Bunun için eğitimciler talimatlar yerine getirilene kadar tekrar tekrar yapılmasını öneriyor.

Kodlamayı öğrendikten sonra artık kendi bilginizle basit oyunlar yazmaya başlayabilirsiniz. Bu işe daha çok merak sardıysanız yazılım kurslarına gidip daha çok detaylı bilgi edinebilirsiniz. Hepinize başarılar diliyoruz. Başlamak İçin hazırsanız Code.org bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.