Ana sayfa Giyilebilir Teknolojiler Özelleştirilebilir Ekrana Sahip Akıllı Ayakkabı: Vixole

Özelleştirilebilir Ekrana Sahip Akıllı Ayakkabı: Vixole

PAYLAŞ
Özelleştirilebilir Ekrana Sahip Akıllı Ayakkabı Vixole

Giyilebilir teknolojilerin giderek gelişmesi sonrasında yeni ürünler karşımıza çıkıyor. Özelleştirilebilir Ekrana Sahip Akıllı Ayakkabı Vixole çıktı! İşte detaylar.

Akıllı telefonların gelişimini hep beraber izlerken, aynı zamanda farklı cihazlarda çıkmaya devam ediyor. Akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştırıp farklı bir boyuta getirmesi ile beraber, teknoloji sektöründe de yenilikler devamlı artış gösterdi. Akıllı telefonların günümüzdeki kullanımının yanında, giyilebilir teknolojilerde gelişim gösteriyor. Giyilebilir teknolojiler arasında yer alan Akıllı Ayakkabı, görenleri şaşkına çeviriyor.

Vixole isimli akıllı ayakkabı, dünyanın ilk özelleştirilebilir ekranlı akıllı ayakkabısı olarak tanımlanıyor. Üretici firma tarafından elde edilen verilerde ayakkabılar şekilli olduğunda daha dikkat çekici oluyormuş. Bu durumdan faydalanmak isteyen firma, akıllı ayakkabıyı üreterek, kullanıcıların istedikleri şekilleri kendisinin seçmesine olanak sağladı.

Özelleştirilebilir Ekrana Sahip Akıllı Ayakkabı:Vixole

Akıllı saatlerin ekranını özelleştirdiğimiz gibi, akıllı ayakkabının ekranını da özelleştirebiliyoruz. Ayakkabının bir bölümüne yerleştirilen esnek ekran sayesinde bu durumu gerçekleştirmek oldukça kolay bir hale geliyor. Arka tarafındaki ekranın hafif olması sebebiyle ayakkabı hem rahat, hem de farklı bir tarza dönüştürülebiliyor.

Ayakkabı alırken model farklılıkları bir çoğumuzun dikkatini çekiyor. Özelleştirilebilir Ekrana Sahip Akıllı Ayakkabı Vixole ile bu durumun önüne geçiliyor. Ayakkabının modeli aynı olsa da arkasındaki ekranında farklı desenleri kullanabiliyoruz.

Vixole şu anda ön satışa çıkmış durumda. Merak edenler için detaylarını da söyleyelim. Akıllı ayakkabının sitesine şuradan girip detaylarına bakabilirsiniz. Ayakkabı 3 farklı modelle karşımıza çıkıyor. Basic, Plus ve Premium olmak üzere üç modelin yer aldığı ayakkabının, bu modellere bağlı olarak özellikleri de değişiyor.

Yukarıdaki görselde de gördüğünüz üzere Vixole’nin başlangıç fiyatı 150 dolar iken, tüm özelliklere sahip Vixole OLED modelinin fiyatı ise 300 dolar olarak belirlenmiş. Fiyata göre modeller değişirken, özellikler de bu şekilde değişim gösteriyor.

Geleceğin teknolojisine öncülük eden firmanın bu konuda çalışmalarını yürüttüğünü belirtelim. Ayrıca büyük firmaların da ilerleyen zamanlarda bu tarz ayakkabılar üreteceğine dair söylentiler dolaşıyor. Bu söylentiler gerçekleştiği takdirde, farklı model ayakkabı almak yerine bu tarz ayakkabılar alabilir, modelini kendimiz değiştirebiliriz.

Sporcuların bu tarz akıllı ayakkabıları giyerek futbol maçına çıktıklarını düşünün. Futbolculara göre düzenlenecek akıllı kramponlar, atılan adımı, yakılan kaloriyi vs. bu şekilde hesaplayabilir. Bu da devrim niteliğinde olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.