Ana sayfa Dünyadan Para Karşılığı Canlı Yayında Kepçeyle Çukur Kazan Şirket!

Para Karşılığı Canlı Yayında Kepçeyle Çukur Kazan Şirket!

PAYLAŞ

Her sene düzenledikleri farklı etkinliklerle gündeme gelen ve bu yılda Para Karşılığı Canlı Yayında Kepçeyle Çukur Kazan Şirket sosyal medyanın gündeminde.

Youtube’da bu zamana kadar farklı yayınlar gördük. Ancak iddia ediyoruz bu kadar ilginç olanı ilk defa karşımıza çıkıyor. Daha öncesinde Milli Sporumuz olarak benimsediğimiz ve bir çoğumuzun izleyerek eğlendiği kazı videoları, ticarete döküldü. Cards Against Humanity isimli firma, sıradışı bir yol sayesinde büyük bir gelire ulaştı. Black Friday etkinlikleri ile bilinen firma, bu yıl da farklı bir etkinlikle karşımıza çıktı.

Youtube kanalı aracılığıyla canlı yayın başlatan firma, aynı zamanda ilginç bir kampanyayı da başlatmış oldu. Black Friday’i kutlamak için yeryüzüne muazzam bir çukur kazıyoruz sloganıyla yola çıkan firma Youtube yayınında binlerce izleyiciye hitap ediyor.

Para Karşılığı Canlı Yayında Kepçeyle Çukur Kazan Şirket!

İlginç olan ise, firmanın canlı yayınının devam etmesi için, bağış yapılması şart. Firmanın canlı yayınına karşılık yapacağınız her bağış canlı yayının uzamasını sağlıyor. Firma tarafından açılan internet sitesi aracılığıyla bağışlar toplanıyor ve istatistiğe dökülüyor.

Yaklaşık olarak 45 saatten daha uzun bir süredir kazı çalışmalarına devam eden firma, gelen bağışlarla kazı süresini de uzatıyor. Atılan her bağışın karşılığında makinelere süre ekleniyor. Toplam bağış ve zamana ait grafik;

firma

Ayrıca bağış yapılan sayfaya ait bir görsel daha eklemek istiyorum. Bu görselde de firma sizin için, yaptığınız bağış sonrasında kaç saniyelik kazı yapılacağını hesaplıyor. 1 dolar bağış yaptığınız zaman 0.5 saniye, 2 dolar bağış yaptığınız da ise canlı yayına 1 saniye daha ekleniyor. Firma sizin için canlı yayın süresini uzatırken, aynı zamanda kepçeyle kazı çalışmaları da hızla devam ettiriliyor.

kazi-2

Yapılan her 1 dolarlık bağış, kepçenin kazma süresine 0.5 saniye ekliyor.  Böylelikle bir nevi bağışlar yapıldıkça kazı süresi de artmış oluyor. Evet yanlış duymadınız. Açılan internet sitesi aracılığıyla canlı yayını izlemek isteyen insanlar, kazı çalışmalarının devam ettirilmesi için tam 85 bin dolardan fazla bağış yapmış durumda. Merak edenler için, açılan canlı yayını aşağıdan izlemeniz mümkün ;

Bağış yaptıkça çalışanlar da kazılarına devam ediyor. Aynı zamanda bağış yapanların ismi ve bağış miktarı da canlı yayın aracılığıyla altyazı olarak geçiyor. Aranızda bağış yapmak isteyenler var ise şuradaki bağlantıya tıklayarak bağış yapabilir. Bu arada ekleyelim, bağışlar herhangi bir yardım kuruluşuna vs. gitmiyor. Direk firmaya iletiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.